Denizli ilinin Pamukkale Belediyesi, çalışan personellerine yönelik bir şekilde ilk yardım eğitimi gerçekleştirdi. Türk Kızılayı Denizli Şubesinin işbirliği ile yapılmış olan eğitimi bitiren personele sertifikaları da tören düzenlenerek verildi.

Pamukkale Belediyesi çalışmakta olan personellerine, Türk Kızılayı’nın Denizli Şubesi tarafından Sertifikalı Temel İlk Yardım Eğitimi verilmiş oldu. Eğitim dahilinde, belediyenin çalışan personeline ilkyardım temel uygulamaları ile birlikte temel yaşam destekleri, havayolu tıkanıklıkları, kanamalar ve türleri, vücuda yabancı cisimlerin batması, yanık ve sıcak çarpması, donma, zehirlenmeler, bilinç bozuklukları, hayvanların ısırmaları ve sokmaları, boğulmalar, hasta, ve yaralıları taşıma teknikleri benzerindeki konular uygulamalı bir şekilde anlatıldı. 2 gün süresince toplamda 16 saat boyunca devam eden eğitimler sonucunda, İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılmış olan eğitim sonu değerlendirme sınavı esnasında başarılı olduğu açıklanan 24 tane personel, sertifika almak için hak kazanmış oldu. Eğitimin bitirilmesinin hemen sonrasında belediyeye ait olan Pamuk Kafe içerisinde gerçekleştirilen özel sertifika törenine; Pamukkale Belediyesinin Başkanı görevinde bulunan AK Partili Hüseyin Gürlesin ile birlikte Kızılay Derneğinin Denizli Şubesi Başkanı görevinde bulunan Erdal Otçu ve de eğitime katılım gerçekleştiren personeller katıldı.

Konuşma gerçekleştiren ve ilkyardımın hayati bir önem taşımakta olduğunu ifade eden Başkan Gürlesin konuşmasında; ”İlk sırada kendimiz için ummamakta olduğumuz bir anda karşımızda çıkmış olan kazalar esnasında ilk müdahale sürekli olarak hayati bir önem taşımaktadır. Bu verilen eğitim, insana verilmekte olan değerinde bir göstergesidir. İhtiyaç bulunmasa dahi biz bir takım şeylere hazırlıklı durumda olmalıyız. Bu açıdan belediye personelimizin buna daha hazırlıklı olabilmeleri amacıyla Kızılay’ın tecrübelerinden yararlanmayı istedik” ifadeleriyle konuştu.