Barış Akarsu Kültür ile Yardımlaşma Derneğinin Yönetim Kurulu Başkanı görevinde bulunan Serkan Kökdemir, Onur Akay Medya’ya öze lbir röportaj yaptı. Aynı zaman içerisinde 2007 senesinde trafik kazası esnasında yaşamını yitirmiş olan şarkıcılardan Barış Akarsu’nun kuzenide olan Kökdemir, Akarsu’nun hayranlarını çok fazla sevindirecek açıklamalar gerçekleştirdi.

Akarsu’nun demo şeklinde bir kayıt cihazı içerisine yalnızca gitarıyla seslendirmiş olduğu, hiç kimsenin daha öncesinde kesinlikle bilmediği ve duymamakta olduğu şarkı kayıtlarının bulunduğu konusunda açıklama gerçekleştiren Kökdemir; ”12 seneden sonra yeni bir tane albümü çıkmış olacak. Çok büyük bir ses getirmiş olacağız. Albümle ilgili olarak iyi bir müzik firması arayışının içindeyiz. Eğerki güvenebilecek olduğumuz çok iyi bir yapımcıyla birlikte senarist bulabilirsek yaşamını da anlatan güzel bir filmle alakalı da start vermiş olacağız” ifadelerine yer verdi.

2007 senesi içerisinde trafik kazası esnasında yaşamını yitirmiş olan Barış Akarsu’nun, kız arkadaşı ile tartıştığı esnada kaza gerçekleştirmiş olduğunu geçmiş olduğumuz günlerde canlı yayın esnasında açıklamış olan Deha Bilimlier’e de tepki göstermiş olan Kökdemir açıklamasında ise; ”Bu sözü geçen konu bizleri Akarsu ailesi olarak fazlasıyla üzdü. Aslına bakılırsa Deha Bey konuşma başlarken fazlasıyla güzel şeyler söyleyip abimi anmaktaydı ancak daha sonrasında yapmış olduğu bu sansasyonel açıklama ciddi açıdan bizleri çok üzdü” şeklindeki ifadelerine yer verdi.