Denizli Büyükşehir Belediyesine ait olan Otobüs Terminali, şehir içi ile birlikte şehirler arasındaki yolcularının sayısı 5 seneye yakın süreç içerisinde 60 milyon kişiye ulaşmış oldu. Görkemli durumdaki yapısı ve konforu sayesinde herkesin çok büyük bir beğeni ile karşılamış olduğu bu terminal, hizmete girmiş olduğu Mart 2014 tarihinden bu yana gerek şehir içinde gerekse şehirler arasında ulaşımla ilgili ihtiyacını eksiksiz bir şekilde gidermiş oldu. Bunun dahilinde Denizli Büyükşehir Belediyesine ait olan Otobüs Terminali’ne Mart 2014 ila Aralık 2018 tarihlerinin arasında, şehirler arasında giren ve çıkan araçların sayısı 2 milyon 800.000 taneyi geçerken, bahsi geçen 5 seneye yakın süreç içerisinde 40 milyon tane dolayında yolcuya hizmet vermiş oldu.

Aynı tarihler arasında Denizli içinde hizmet vermekte olan araçlarda yer alan yolcu sayısına bakıldığı zamanda şehir içi giriş yapan ve çıkan araç sayısının 1 milyon 900.000 tane olduğu, yaklaşık olarak yolcu sayısınında toplam olarak 20 milyon kişiyi bulmakta olduğu açıklandı. Yolcularının kapasitesini her geçtiğimiz gün arttırmış olan Denizli Büyükşehir Belediyesinin Otobüs Terminali’nin hizmete girmiş olduğu günden bu yana şehirler arası ile birlikte şehir içindeki yolcu kapasitesinin yaklaşık olarak 60 milyon kişiyi bulmuş olduğu açıkça ifade edilmiş oldu.

Denizli Büyükşehir Belediyesinin Başkanı görevinde bulunan Osman Zolan, 2014 senesinde Türkiye’nin en modern durumdaki otobüs terminalini Denizli iline kazandırmış olduklarını anımsattı hatırlattı. Daha önce yer alan terminalin Denizli iline hiç bir şekilde yakışmamakta olduğunu da vurgulamış olan Başkan görevindeki Osman Zolan; ”İnsanlarımızın bu şehire ilk adım atmış olduğu yer olan terminalimizin de Denizlimize çok daha fazla yakışması gerekliydi. Bizlerse Denizli ilimize yakışan neyse onu yaptık ve bu devasa durumdaki eseri kentimize kazandırmış olduk. Yalnızca şehir merkezimize d değil Büyükşehir Belediyesi olarak Sarayköy ilçesi ilçesi ile birlikte Honaz ilçesi, Çal ilçesi ve Çameli ilçemize de otogar yapmış olduk. Nerde ne için ihtiyaç var ise yapmaya, Denizli ilimize güzellikler katmayı sürdüreceğiz inşallah” ifadelerine yer verdi.