Denizli ilinin Çivril Adliyesi içerisinde görevli durumdaki zabıt katibi, hakimin e-imzasının yer aldığı evrakı izinsiz bir şekilde temin edip davacı durumdaki kişinin 100.000 Türk Lirası tutarındaki parasını dolandırmaya çalışmakta olduğu iddiası ile tutuklandı

Alınmış olan bilgiye bakılır ise, Server Cengiz, Çivril Adliyesi içerisinde zabıt katibi pozisyonunda görev yapmakta bulunan E. P.’nin kendini dolandırmaya çalışmakta olduğu iddiası ile şikayetçi oldu. Hakkında bir soruşturma başlatılmış olan E. P.’nin, Cengiz’in yurt dışı içerisinde vefat etmiş bulunan babasının emekli maaşı üzerindeki blokeyi kaldırabilmek amacıyla hakimin e-imzasının yer aldığı belgeyi izinsiz bir şekilde temin etmiş olduğu tespit edildi.

Gözaltına alınmış olan E. P., çıkartıldığı mahkeme tarafından ”resmi belge içerisinde sahtecilik ve dolandırıcılık” şeklindeki bir suçlama ile cezaevine yollandı.

Server Cengiz, gazetecilere yapmış olduğu açıklama içerisinde, Hollanda’da çalışmakta olduğu şirketten emekli olan ve uzun bir zaman öncesinde yaşamını yitiren babasının maaşını alabilmek amacıyla Çivril Sulh Hukuk Mahkemesi içerisinde vesayet davası açmış olduklarını ifade etti.

Dava süreci içerisinde 100.000 Türk Lirası tutarındaki paranın hesabına yatırılmış olduğunu fakat bloke koyulmuş olduğunu ifade eden Cengiz, şu şekilde konuştu;

”Babamın emekli maaşının 100.000 Türk Lirası tutarındaki para hesabıma yattı ancak paranın üstünde bir bloke bulunmaktaydı. Biz ise vesayet davası açtık lakin mahkeme içerisinde görevli durumdaki zabıt katibi bize ”Hesabınıza 100.000 Türk Lirası tutarındaki para yatmış mı?” deyip kontrol etmemizi talep etti. Gidip kontrol ettiğim zaman paranın yatmış olduğunu lakin blokeli olduğunu ifade ettim. Adliyede karşılaşmış olduğumuzda da bana bir tane kağıt uzatıp ”Alın, bunla beraber bankaya gidin ve de paranızı alın. Parayı aldıktan hemen sonrasında ise buraya gelin. Parayı dosyanın içerisine koyacağız. Haftaya cuma günüde gelip paranızı alacaksınız.” ifadelerine yer verdi.

Biz ise bankaya gidip parayı aldık fakat zabıt katibinin bu tutumundan çok fazla şüphelendik. Savcılık kalemine gidip odada yer alan memurlara bu olayı anlattık. Orda dolandırılmaya çalışılmakta olduğumuzu öğrendik. Biz ise hemen şikayetçi olduk. Sonrasında ise o tutuklandı.”