Denizli ilinin Buldan ilçesi içerisinde yer alan ve 180 kuş türünün bulunmakta olduğu Yayla Gölü, buz tuttu. Yürüyüşle birlikte fotoğraf guruplarının ilgi odağı haline gelen bu gölde, yaklaşık olarak 15 santimetrelik kalınlığa sahip buzun üstüne çıkmış olan kuşlar adeta kartpostallık görüntüler oluşturmuş oldu.

Denizli ilinin Buldan isimli ilçesine 8 kilometrelik uzaklıkta yer alan Süleymanlı Köyündeki Yayla Gölü, bölge içerisinde etkili durumda bulunan aşırı soğuktan dolayı buz tuttu. 1.155 metrelik bir rakımda yer alan 50 hektar büyüklüğüne sahip gölde, kalınlığı 15 santimetreyi bulmuş olan buzlar oluştu. Buz tutmuş olan göl, doğal güzelliklerinin yanı sıra barındırmakta olduğu 180 değişik kuş çeşidiyle ziyaretçilerin ilgi odağı olmakta. Denizli ilinin önemli değerlerinin arasında bulunan Buldan Yayla Gölü, özellikle de fotoğrafçıların uğrak noktası haline gelmiş durumda. Denizli ilinin kent merkezinden, çevrede yer alan öteki illerden ve ilçelerden çok fazla sayıda fotoğrafla birlikte yürüyüş gurupları ise gölü ziyarette bulunuyor. Gelmiş olan ziyaretçiler, buz tutmuş olan göl üstüne çıkıp resim çektirirken, gölün üstünde yer alan kuşlarda adeta kartpostallık görüntüler oluşturmakta.

Buldan Doğal Yaşamı Koruma Derneği’nin Başkanı görevinde bulunan Sait Yalçın, Kültür ile Turizm Bakanlığı ve de Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı’nın (UNDP) desteklemekte olduğu ”Kuşlar Seni Çağırıyor” ismine sahip projeyle kuşların burada yer aldığını ve fotoğrafçıların ziyaret etmekte olduğunu ifade etti.