Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz isimli dizinin başrollerinden Oktay Kaynarca’ya dizi içerisinde ”reis” diye hitap edilmekte olduğunu anımsatan Cumhurbaşkanı görevindeki Erdoğan, ”Burda bir tane reis var” ifadelerine yer vererek ünlü oyuncuyu da güldürmüş oldu.

Son dönemlerdeki en fazla konuşulan konularından bir tanesi olan sinema içerisinde promosyonlu biletle ilgili tartışma Külliye içerisinde ünlü isimlerin katılımlarıyla gerçekleşmiş olan toplantıda çözüme kavuştu. Cumhurbaşkanı görevinde bulunan Erdoğan görüşme esnasında yeni sinemayla ilgili yasayı da imzalamış oldu. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi içerisinde gerçekleştirilmiş olan basına kapalı durumdaki kabul, 1 saat 10 dakika kadar devam etti. Cumhurbaşkanı görevinde bulunan Erdoğan; ”Sektörün temsilcileri olarak fazlasıyla güzel bir söylem birlikteliği oluşturmayı başarmışsınız. Bizler yasayı çıkarttık artık geri kalanı da sizin işiniz. Bu özel sektörü, Türk sinemasını tek bir ele bırakmayın. Burdan da Mevlana gibi çok büyük projeler çıkabilir” ifadelerine yer verdi.,

”Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz” isimli dizinin başrol oyuncularından Oktay Kaynarca ise ”Bizim dizimizi de izlememektesiniz sanırım. Sayın Devlet Bahçeli, sürekli olarak bizim diziden söz ediyor” ifadelerine yer verdi. Erdoğan’da ”Olur mu öyle bir şey? Bende izlemekteyim.” şeklinde bir karşılık verdi. Sohbet esnasında Erdoğan’a, dizi içinde Kaynarca’ya da ”reis” denmekte olduğu anımsatılınca, Erdoğan ise ”Burda 1 tane reis var” şeklinde bir espri yaptı.