Kızı olan Liya’nın dünyaya gelmesinden hemen sonra eşi Pınar Tevetoğlu ve de kızı Liya’yla daha fazla zaman geçirebilmek amacıyla konserlere ara verme kararı alan Tarkan’ın çok uzun bir ara verdikten sonra konser maratonuna başlayacak olduğu yerle birlikte tarih kesinleşti. Dünya üzerindeki pek çok yerde çok büyük bir hayran kitlesi bulunan Tarkan, konserlerine ise Rusya içerisinden start vermiş olacak.

Tarkan, 11 Mart tarihi içerisinde Kazan’da yer alan 10.000 kişilik kapasiteye sahip Tatneft Arena içerisinde sahneye çıkacak. 46 yaşında bulunan sanatçı, hemen sonrasında ise 14 Mart tarihi içerisinde Moskova’da yer alan ve 6.200 kişilik kapasiteye sahip Crocus City Hall içerisinde Rus hayranlarına adeta bir müzik şöleni yaşatmış olacak. Popçu aynı yer içerisinde 2009 senesinde vermiş olduğu konserle birlikte de çok büyük bir olay yaratmıştı.

Tarkan’ın Rusya’da yer alan hayranları, fazlasıyla özlemiş oldukları sanatçının ülkelerine gelecek olduğunu öğrenirken çok büyük bir sevinç yaşadılar. Tarkan’ın Rusya içerisinde 4 tane konser vermek amacıyla da 800.000 dolar tutarında yani yaklaşık olarak 4 milyon 200.000 Türk Lirası tutarında bir ücret alacak olduğu da konuşulanların arasında. bulunuyor Tarkan, geçmiş olduğumuz ay yayınlanmış olan Coca Cola reklamında da 10 milyon Türk Lirası tutarındaki bir parayı cebine koymuştu.