Türk müziğinin eşsiz sesleri arasında yer alan Zerrin Özer, Üsküdar ilçesinde bir halk konserinde sahnedeydi. Üsküdar Belediyesi’nin ev sahipliği ile yapılmış olan bu konser kapsamında Özer; ”Son Mektup ile birlikte Hani Dünya Tatlısı, Her Şey Seninle Güzel ve Kıyamam,” gibi unutması zor şarkılarını Üsküdarlılara özel olarak seslendirdi. Üsküdar Belediyesinin Bağlarbaşı Kongre ile Kültür Merkezi içerisinde gerçekleştirilmiş olan konsere Üsküdar’da yaşamını sürdüren vatandaşlar adeta akın etmiş oldu. Koridorlardaki boşluklarının bile dolmuş olduğu konser esnasında Üsküdarlılar doyasıya bir şekilde eğlenmiş oldu. Bir hayranıda sahneye çıkarak Özer’e sarılma esnasında fazlasıyla duygusal anlar yaşamış oldu.

Zerrin Özer ise diyet ve de sporla vermiş olduğu 26 kilo ile birlikte de hayranlarının karşısına çıkmış oldu. Usta durumdaki sanatçı kendi sağlığıyla ilgili bir şekilde çok kilolarından kurtulmak mecburiyetinde olduğunu ifade etti.

Üsküdar ilçesini sürekli olarak müzikle anımsayacağını ifade eden Özer; ”Üsküdar ilçesi demek bence bir müzik demektir. Buraya geldim ve tüm duvarlar üzerinde bu yazıyı okumaya başladım. Olağanüstü bir şekilde duygulandım. Bir sanatçı olarak, müziğin herkesin ruhuna ne kadar katkısının bulunduğunu bilmekteyim. Bugün itibariyle Üsküdar ilçesini sürekli olarak bu şekilde müzik olarak anımsayacağım. Fazlası ile mutluyum. Fazlası ile duyguluyum. Gelmiş olan dostlarımızdan bir kısmı oturamamış. Ağlayacak gibi oldum adeta. Fazlası ile üzüldüm” ifadeleriyle konuşmasını sürdürdü.