Denizli ili içerisinde giyim mağazasının sahibi olan Ahu Alkın (42), işyerinin önün gelmiş olan sokak köpeklerinin adeta bir koruyucu meleği oluverdi. Mamalarını yemiş olan köpekler, Alkın’ın soğuk havalarda üşümesinler diye mağazanın önüne açmış olduğu battaniyelerin içine girerek ısınmakta.

Merkezefendi ilçesinde yer alan Gazi Mustafa Kemal Bulvarı içerisinde bebek giyim mağazası yer alan evli ve 2 tane çocuk annesi olduğu bilgisine ulaşılan Ahu Alkın, 7 tane de sokak köpeğine bakmakta. Bulvarda yer alan sokak köpeklerinin bakımlarından tutunda beslenmesine ve de barınmalarına kadar her bir ortamı sağlama konusunda büyük bir gayret gösteren Alkın, soğuk havalar başladığında üşümesinler diye mağazasının ön kısmına battaniyeleri serdi. Mamalarını yiyerek beslenmiş olan köpekler, daha sonrasında ise Alkın’ın yere açmış olduğu polar battaniyeler üzerinde uyuyor. Takdir toplamış olan Alkın’ı örnek almaya başlayan bulvar üzerindeki pek çok mağazanın sahibi, işyerinin önüne köpeklere özel olarak battaniye ve de mama koymaya başlamış oldu.

Sokak hayvanlarına tam 7 seneden beri sahip çıkmakta olduğunu ifade eden Alkın; ”Bizler yalnızca üzerimize düşeni yapmaktayız. Köpeklerin üşümemesi için iyi bir şeyler yapmaya çalışıyoruz. Örnek olmayı başardık ve pek çok mağazanın önünde bu çeşitte görüntüler görmekteyiz. Sokak hayvanlarına bu şekilde sahip çıkıp onları besleyerek sahiplendirmekteyiz. Bizim bu yapmış olduğumuz reklam olarak gören kişiler var. Vicdanımızı gömmüşüz, bizler o gömülmüş olan vicdanları topraktan çıkartmaya çalışmaktayız” ifadelerine yer verdi.