Denizli – Antalya kara yolu üzerinde etkili durumda bulunan kar yağışıyla birlikte sis, ulaşımı olumsuz bir şekilde etkilemekte.

Cankurtaran mevki üzerinde akşam başlamış olan kar yağışı ilerlemekte olan saatlerde etkisini arttırmaya başladı. Sürücüler ise; kar yağışı ile birlikte buzlanma ve de sisten dolayı bazı zamanlar çok zor anlar yaşamış oldu. Sisten dolayı görüş mesafesi 20 metrelik bir mesafeye kadar düştü.

Kara yollarına bağlı ekipler ise güzergah üzerinde karla mücadele konusundaki çalışmalarını aralıksız bir şekilde devam ettirmekte. Trafik ekipleri ise şoförleri dikkatli olmaları hususunda uyarıda bulunmakta, zincirsiz durumdaki araçların geçişlerine izin vermemekte.

Zincirsiz bir şekilde trafiğe çıkmış olan ve yolda mahsur kalmış durumdaki otomobil şoförlerinin yardımına ise seyyar zincir satışı yapan kişiler yetişmiş oldu.

Tır şoförlerinden Fahri Kısa, buzlanmadan dolayı yolda kalmış olduğunu ifade etti. Burdur ilinin Tefenli ilçesine doğru seyir halinde bulunan ve zinciri koptuğundan dolayı yolda kalmış olan kamyonun şoförü Ahmet Tan ise yol durumunun fazlası ile kötü olduğunu ve arabaların çıkamamakta olduğunu ifade etti.

Seyyar satıcılardan biri olan Doğan Karakurt ise bölge içerisinde yoğun bir şekilde kar yağışının bulunduğunu ifade edip; ”Arkadaşlarım ile birlikte yolda kalan araçlara zincir satmaktayız, ekmeğimizin peşindeyiz. Şu zamana kadar 35 kişiye zincir satışı gerçekleştirdim.” ifadelerine yer verdi.

Otomobil şoförlerinden Güven Tan ise zincir taktıktan hemen sonra yola devam edebilecek olduğuna vurgu yaptı.