İsmi Acun Ilıcalı ili aşk yaşamakta olduğu iddialarına karışmış durumdaki 20 yaşında bulunan modellerden Itır Esen’in, Şeyma Subaşı’na olan benzerliği de herkesi çok fazla şaşırtmakta.

2017 senesindeki Miss Turkey Türkiye güzeli olarak seçilen Itır Esen’le Acun Ilıcalı’nın arasında aşk dedikoduları magazin gündemine adeta bir bomba gibi düşmüş oldu. Kendinden bir çocuğu bulunan Şeyma Subaşı’yla geçmiş olduğumuz aylarda tel bir celsede boşanmış olan Acun Ilıcalı ve Itır Esen’in aşk yaşamakta oldukları, baş başa bir şekilde yemek yedikleri ve yurtdışına çıkarak tatil yapmış oldukları ileri sürüldü.

İkilinin ayrıca Bağdat Caddesi içerisinde bir restoranda görülmüş oldukları, beraber bir tiyatroya gitmiş oldukları ve en son ise Dubai’de çok kısa bir tatil yapmış oldukları ileri sürülmekte.

Seslendirme sanatçısılarından biri olan Hayri Esen’in torunu olduğu açıklanan ve aynı zamanda Yeşilçam oyuncularından olan Itır Esen’in aynı adı taşıyan 20 yaşında bulunan yeğenidir. İstanbul Üniversitesinin Hasan Ali Yücel Eğitim Fakültesindeki İngilizce öğretmenliğinin 1. sınıf öğrencisi olduğu açıklanan Esen, genç yaşına karşın ünlü isimlerin tasarımları içerisinde de modellik gerçekleştirdi. Bugüne kadarki zaman içerisindeÖzgür Masur ile birlikte Zeynep Tosun,
Çiğdem Akın, Meltem Özbek ve de Zeynep Erdoğan benzerindeki modacıların defilelerinde görev yaptı.

2017 senesi içerisinde gerçekleştirilmiş olan Miss Turkey yarışmasında 1. oldu. Lakin Twitter üstünden 15 Temmuz Şehitleriyle alakalı yapmış olduğu yorumdan dolayı da tacı elinden geriye alındı.