Ülkemizin ilk vampir dizisi olan Yaşamayanlar içerisinde Kerem Bursin’in dizi içindeki sevgilisi rolüne can veren Nilperi Şahinkaya, sevişme sahnesi konusunda konuşup; ‘Babama bu diziyi izlememesini ifade ettim.” cümlelerine yer verdi.

Ülkemizdeki ilk vampir dizisi olarak öne çıkan Yaşamayanlar, sevişme sahneleri ile birlikte bir defa daha gündeme geldi. Dizi içerisinde Kerem Bursin’in sevgilisi rolünde bulunan güzel oyunculardan Nilperi Şahinkaya, ailesinden bu diziyi izlememelerini talep ettiğini ifade etti.

Dizi içerisinde Nilperi Şahinkaya’nın Kerem Bürsin’le gerçekleştirdiği sevişme sahneleri damgasını vurmuş, o sahneler günler boyunca konuşulmuştu. Güzel durumdaki oyuncu dizi içerisinde Kerem Bursin’in sevgilisi rolüne yönelik olarak Hürriyet’e vermiş olduğu röportaj kapsamında babasından bu diziyi izlememesini talep ettiğini onun ise izlememiş olduğunu söyledi. Profesyonel bir şekilde bu çeşit sahneleri kabullenmiş olduğunu, ailesinin ise bu konuyla alakalı olarak kendisine bir şey söylememiş olduğunu ifade eden güzel oyuncu, yine de annesiyle babasının bu çeşit sahneleri izleyebilecek olduğu düşüncesinin kendisini çok fazla rahatsız etmekte olduğunu da anlattı.

Yaşamayanlar ismine sahip olan dizinin konusu da şu şekilde: Mia, kendini vampire dönüştürmüş olan Dmitry’yi öldürüp tekrardan insan olmak amacıyla İstanbul iline gelir. Lakin kadim şehir İstanbul ilinin onun için çok daha farklı planları bulunmaktadır. Mia kendisini iyi ile kötünün, aşk ile nefretin, yaşam ile ölümün birbirlerine dönüşmüş olduğu soluk soluğa bir hikayenin tam merkez noktasında bulur.

Bu hikaye içerisinde ona eşlik edenler ise karanlıkla birlikte çekici Karmen, geçmişinde çok büyük bir sır barındırmakta olan savaşçı Numel ve İstanbul ilinin kenar mahalleleri içerisinde vampirlere karşı direnmekte olan avcılardır. Hepsinden dahada önemli olanı, insanlarla birlikte vampirler arasında çok büyük bir savaş başlamak üzredir. Mia’nın buradaki en büyük sınavı da çok büyük savaş başladığı zaman kimin tarafında savaşacak olduğudur.