Denizli ili içerisinde gerçekleşen talihsiz olay geçtiğimiz Çarşamba gününde İlbade Mahallesi’nde yer alan 4 tane çocuk sahibi Mehmet (76) ve Şehri Çukur (72) çiftinin evlerinde gerçekleşti. Sabaha karşı çıkmış olan yangın, Denizli Büyükşehir Belediyesine bağlı İtfaiye Dairesi Başkanlığının ekipleri tarafından çok kısa bir zaman içerisinde söndürüldü. Ev ile birlikte eşyaların zarar görmüş olduğu bu talihsiz olayın hemen sonrasında ise İtfaiye Dairesi Başkanlığı her yangın esnasında olduğu gibi konuyla ileili Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin Sevgi Eli’ne bir rapor sundu.

Konu ile alakalı olarak ertesi gün sabah saatlerinde çalışma başlatmış olan Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin
Sevgi Eli, yangın esnasında zarar görmüş olan eşyaları kısa zaman içerisinde tamamladı. Yangından sadece 4
gün sonrasında da yaşlı çiftin yenilenmiş olan bütün ev eşyalarıyla birlikte yanmış olan kıyafetleri de yenilendi.

Mehmet Çukur, geçmiş olduğumuz çarşamba gününde sabaha karşı saatler 04:00 civarında yangını fark etmiş olduklarını ifade ederek, uyandıkları zaman evin her tarafında duman olduğunu ifade etti. Hızlı bir şekilde itfaiyeye haber vermiş olduklarını da belirten Çukur; ”İtfaiye gelerek hemen yangını söndürdü. Bütün eşyalarımız yandı yalnızca canımızı kurtarabildik.” ifadelerine yer verdi. Yangından hemen sonrasında ise Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin Sevgi Eli tarafından yanmış olan eşyalar için yardım edilmiş olduğunu ifade eden Çukur, ”Sevgi Eli sağ olsunki elinden gelen herşeyi yaptı.
Eşyalarımızı tekrardan yeniledi.” ifadelerine yer verdi. Çukur, kış günü içerisinde kendilerini yalnız bırakmamış olan hayırseverlere, Başkan görevinde bulunan Osman Zolan’a ve de Sevgi Eli ekiplerine çok teşekkür etti.