Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) tarafından, Denizli Çardak Havalimanı içerisinde hizmet vermekte bulunan taksicilerin bağlı bulundukları Pamukkale Taksiciler Kooperatifi’yle bulunan sözleşme, ”dolmuş taksi” şeklinde bir hizmet verildiği gerekçe gösterilerek tek taraflı olarak feshedildi. Yolcuların ise, taksicilerin girmesinin yasaklanmış olduğu havaalanının dış kısmına kadar yürüyüp taksiye binmeye başlamaları, sanayicilerden çok büyük bir tepki gördü.

Havaalanına gelmiş olan ve taksi kullanmayı tercih eden vatandaşlar, yaklaşık olarak 500 metre kadar yürüyüp, içeri giremediklerinden dolayı havaalanının giriş kısmında beklemekte olan taksiye binebilmekte. Bu bahsi geçen durumda vatandaşların yanında sanayici ile iş adamlarının çok fazla tepkisini çekmekte.

Çardak Havalimanı içerisinde Devlet Hava Meydanları İşletmesi ve taksi işletmesinin arasında meydana gelen anlaşmazlığın hala sonuçlandırılmamış olduğunu ifade eden Denizli Sanayi Odasının Başkanı görevinde bulunan Müjdat Keçeci, yapmış olduğu yazılı açıklama içerisinde; ”Bu anlaşmazlıktan dolayı vatandaşımız kış aylarının bu soğuk günleri içerisinde eziyet çekmeye devam etmekte. Özellikle de üyelerimizden çok ciddi bir açıdan şikayet almaktayız. Burası büyük bir bir sanayi kenti, bir ihracat kentidir. Firmalarımız her gün şehir dışı ile birlikte yurt dışından misafirleri olabiliyor. Denetçisinden tutunda müşterisine, teknik adamından tutunda danışmanına kadar firmalarımıza ve dolayısı ile Denizli iline gelmekte olan bu kişiler, Denizli’mize hiç bir şekilde yakışmamakta olan bir uygulamayla ilimize adım atmış oluyorlar. Zorluklarla getirmiş olduğumuz misafirlerimizi bu şekilde bir hizmet kusuruyla müşkül bir halde bırakmaya ise hiçkimsenin hakkı bulunmamaktadır” ifadelerine yer verdi.