Bursa ilinin Karacabey ilçesinde yer alan Longoz Ormanları’nda çekildiği açıklanan ‘‘Recep İvedik 6’’ isimli filmin bitirilmesinin hemen sonrasında, bölgeye bir hatıra olması amacıyla bırakılmış bungalov evler şiddetli geçen yağışlara dayanamayıp yıkıldı

Komedyenlerden Şahan Gökbakar’ın yapmış olduğu, ‘Recep İvedik’ isimli serisinin 6. filmi içerisinde, uçağın Afrika’da yer alan ıssız bölgesine düşmesinden sonra başından geçmiş olan maceraların beyazperdeye taşıyacak olduğu projesinin çekimleri, Karacabey’de yer alan Longoz Ormanları içerisinde yapıldı

Bununla ilgili olarak, Longoz içerisinde Afrika ortamı yaratmayı istemekte bulunan Gökbakar, alana da bungalov evleri yaptırdı. Yaklaşık olarak 100.000 Türk Lirası tutarında bir harcama yapıldığı açıklandı, Çekimleri bitirilmiş olan filminden geriye kalmış olan set alanı ise Karacabey Belediyesi’ne hediye bir şekilde bırakılmıştı.

Set alanını konusunda merağı bulunanlarsa akın akın Longoz Ormanları’nı ziyaret etmek için gitmeye başladı. Ziyarete gelmiş olanlar bol bir şekilde hatıra resmi çektirdi. Fakat, Bursa ili içerisinde etkili bir durumda bulunan aşırı yağış bungalovları da etkilemiş oldu. Kar yağışıyla birlikte yağmurun hemen sonrasında, bungalov evler yıkılıp, tamamen kullanılamaz bir duruma geldi.

‘’Tüm Filmler Seyirci Rekoru’’ isimli listenin ilk 10 projesi içerisinde, Gökbakar’ın seri içinde bulunan 4 tane yapımı bulunmakta. ‘‘Recep İvedik 6’’ isimli filmi 2019 senesinin Şubat ayı içerisinde vizyona girmiş olacak.