PAÜ Teknoloji Fakültesinde yer alan Mekatronik Mühendisliğinin Bölümü öğrencileri tarafından mekanik ile birlikte elektrik/elektronik ve otomasyonla alakalı bilgilerini pratiğe aktarmaları konusunda imkan sunan ve tasarımıyla montaj işlemleri öğrenciler tarafından yapılan projeler açık bir şekilde sergilendi.

Serginin açılışı içinse Rektör görevinde bulunan Profesör Doktor Hüseyin Bağ’ın yanında Rektör Yardımcılarından Profesör Doktor Erdinç Duru ile birlikte Profesör Doktor Osman Çiftçi, Teknoloji Fakültesinin Dekanı görevinde bulunan Profesör Doktor Ali Aydın, akademisyenler ve de öğrenciler katılım gerçekleştirdi.

Sergi içerisinde projeleri teker teker incelemiş olan Rektör görevindeki Bağ, öğrencilerle de sohbet edip tasarlamış oldukları bu cihazlar konusunda bilgiler aldı. Hayal etmiş olduklarını tasarıma dönüştürmeyi başaran öğrencileri tebrik etmiş bulunan Rektör görevindeki Bağ, üniversitenin yönetim ekibi olarak öğrencilerin projelerini çok daha ileri bir aşamaya taşımaları maksadıyla bugüne kadarki zaman içerisinde olduğu gibi bundan sonra da ellerinden gelen desteği verecek oldukları konusunda bilgileri aktardı. Teknoloji Fakültesinde yer alan Fuaye Alanı içerisinde gerçekleştirilen ve aralarında bilgisayar kontrolüne sahip kesim cihazları ile birlikte otomatik soğutma makinaları, 3D yazıcıyla birlikte robot kolların da yer almakta olduğu bu sergi içerisinde yaklaşık olarak 25 tane farklı proje yer almış oldu.