Denizli ilinde yer alan Pamukkale Belediyesi’nin ekipleri kar yağışının etkili bir durumda olduğu Pamukkale ilçesinin yüksek kesimleri içerisinde kar küreme ile birlikte tuzlama çalışmalarını aralıksız bir şekilde devam ettirmekte.

Pamukkale Belediyesinin Başkanı görevinde bulunan Hüseyin Gürlesin, bölge içerisinde etkili bir durumda bulunan kar yağışından önce bütün ekiplerini hali hazır bir şekilde tutmakta olduklarını belirtip, kar yağışının etkili bir durumda olması ile beraber başlayan karla mücadele konusundaki çalışmalarının Pamukkale İlçesi’nde devam ettirildiğini ifade etti. Başkan görevinde bulunan Gürlesin; ”Pamukkale ilçemiz içerisinde kar yağışının etkili bir durumda olduğu mahallelerimizde çalışmalarımız aralıksız bir şekilde devam etmekte. İlçemizde yer alan yüksek kesimlerden Cankurtaran Mahallesi ile birlikte Tekke Mahallesi, Kervansaray Mahallesi, Gökpınar Mahallesi, Bağbaşı Mahallesi ve de Zeytinköy Mahallesi içinde de çalışmalarımızı yoğun bir biçimde devam ettirmekteyiz. Vatandaşlarımızın kar yağışı ile birlikte olumsuz etkilenmemeleri amacıyla karla mücadele konusundaki çalışmalarımızı aralıksız bir şekilde devam ettireceğiz. Amacımız ise ilçemiz içerisinde tüm yolların açık bir durumda olması” ifade edildi.

Denizli ili içerisin de gece başlayıp sabaha kadar aralıklar ile devam eden kar yağışı, yaşamı da olumsuz bir şekilde etkilemiş oldu. Bazı ilçeler içerisinde ise okulların tatil edildiği bilgisine ulaşıldı.