Denizli ilinde yer alan Pamukkale Belediyesi, Türk Standartları Enstitüsü (TSE)’nün denetimlerinin hemen sonrasında ”IQNET ile birlikte TS EN 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi” isimli belgeyi almaya hak kazanmış oldu.

Denizli ilinin büyükşehir olması ile beraber 2014 senesi içerisinde kurulmuş olan Pamukkale Belediyesi, daha 5. senesine girmeden önce kalitesini belgelemiş oldu. 4 değişik konuda yapılmakta olan ve 1 sene boyunca devam eden denetimler sonrasında Pamukkale Belediyesi, büyükşehir belediyesinden hemen sonra IQNET ile birlikte TS EN 9001:2015 kalite belgesini almaya hak kazanmış olan 2., Türkiye’nin tamamında da 32. belediye olmayı başardı.

Pamuk Kafe içerisinde yapılmış olan belge törenine ise Pamukkale Belediyesinin Başkanı görevinde bulunan Hüseyin Gürlesin, TSE’nin Ege Bölgesi Koordinatörü görevinde bulunan Kürşat Yılmaz, TSE’nin İzmir Belgelendirme Müdürü görevinde bulunan Ahmet Namlı, TSE’nin Denizli Belgelendirme Müdürü görevinde bulunan Yücel Akça, belediyede görevli birim müdürleriyle beraber belediye personeli katılım gerçekleştirdi.

Dünya çapında kabul görülmüş bir kalite yönetim sistemi şekli olarak bilinen ”IQNET ile TS EN 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi”ni almaya hak kazanmış olmanın Pamukkale Belediyesi benzerinde daha yeni kurulmuş, bir tane belediye için gurur verici bir durumda olduğunu ifade eden Başkan Gürlesin sonrasında ise; ”Öğrencilerde dahil olmak üzere yaklaşık olarak 400.000 tane nüfusu bulunan bir ilçeye hizmet vermekteyiz. Göreve gelmiş olduğumuz günden bu zamana kadar, hedefimiz Pamukkale ilçesinin Belediyesi’nin kalite yönetiminin çok daha iyi bir noktaya getirilebilmesi, vatandaşların memnuniyetini sağlayabilmekti. Bizlerin yapmış olduğu çalışmaları ise yaklaşık olarak 1 sene süresince 4 tane çalıştay inceledi, denetlemeler yaptı. Bu denetimler sonrasında ise belgemizi almış olduk. Bizim için bu çok büyük bir gurur tablosudur. TSE ise bugüne kadarki zaman içerisinde 31 tane belediyeye bu belgeyi vermiş biz ise 32. belediye olarak bu belgeyi alıyoruz. Düşününki Türkiye içerisinde 1.200 tanenin üstünde belediye mevcut. 30 senelik, 50 senelik, 150 senelik belediyeler bile TSE’nin bu belgesini alamamakta. Ancak biz daha 5. yaşımıza bile gelmemişken kalitemizi açık bir şekilde belgelendirmiş olduk. Bu durumdan dolayı da fazlasıyla mutluyuz” ifadelerine yer verdi.