Ünlü Şovmenlerden Okan Bayülgen Show Radyo’da yer alan programında son zamanlar içerisinde fazlasıyla sık bir şekilde konuşulmaya başlanan poşet tartışmasını da ele almış oldu. Bayülgen açıklamasında; ”Bu kampanyanın sonuna kadar yanındayım, kirliliği önleyebilmek amacıyla poşetleri 10 liradan, 20 liradan satalım” şeklindeki bir açıklamada bulundu.

Poşetlerin marketler içerisinde ücretli bir şekilde satılmasına, bir başka yorum da ünlü durumdaki komedyenlerden Okan Bayülgen’den gelmiş oldu. Poşet konusundaki tartışmalarından çok büyük bir hicap duymakta olduğunu ifade eden Bayülgen açıklamasında; ”Bütün dünya üzerinde poşet çantaları satılıyor ve bu şekilde kullanımında çok büyük bir azalma sağlanmaktadır. İnsanlar bu şekilde alışveriş arabalarıyla birlikte bez çantalarını yanlarına alıp alışverişe çıkmaya başlamış oldu. Ben ise bu kampanyanın tamamı ile yanındayım. Bugün yemiş olduğumuz balıklar ile midemize aslında bir plastik doldururken hatta en son yapılmış olan araştırmalarda doğaya saçılmış olan poşet ve plastiklerden dolayı bunları yalnızca yemekle kalmamakta aynı zaman içerisinde o plastiği solumaktayız.” ifadelerine yer verdi.

Bayülgen açıklaması içerisinde; ”Farklı korkunç bir durumdan bahsetmekte yarar var. Belki de orta yaşlı veyahut yaşlı durumdaki insanlar için çok büyük bir problem olmayabilir ancak çocuklarımızı plastik yedirip ve plastik solutup büyütmekteyiz ki bu ciddi anlamda fazlasıyla korkunç. Eğerki bunun yolu poşeti satarak vermekten geçiyor ise bari o poşeti artık satalım. Ve hatta 25 kuruşa, 50 kuruşa veya 1 liraya değil, 10 lira, 20 liraya satalım ki insanlar bu poşetleri kullanmaktan kaçınsınlar. Bu sayede poşet kullanımını azaltabilelim hatta zaman içerisinde yok edelim.” ifadelerine yer verdi.