Denizli ilinin Merkezefendi ilçesi içerisinde okumakta olan 8. sınıf öğrencilerine karne hediyesi şeklinde 5.000 tane basketbol topu dağıtımı yapıldı.

Merkezefendi Belediyesi’nin ilçe sınırları içerisinde eğitim görmekte olan 8. sınıf öğrencilerine yönelik düzenlemiş olduğu ”Karneni Getir, Topunu Götür” isimli proje dahilinde, öğrencilere karne hediyesi şeklinde 5.000 tane basketbol topu hediye edilmiş oldu. Gümüşler Vali Recep Yazıcıoğlu Spor Salonu içerisinde yapılan törene Merkezefendi Kaymakamı görevinde bulunan Doktor Adem Uslu, Merkezefendi Belediyesinin Başkanı görevinde bulunan AK Partili Muhammet Subaşıoğlu, Denizli Gençlik Hizmetleri ile Spor İl Müdürü görevinde bulunan Ahmet İbanoğlu, Merkezefendi’nin Gençlik ile Spor İlçe Müdürü görevinde bulunan İbrahim Kovan, öğrenciler ve de veliler katılım gerçekleştirdi. Renkli durumdaki etkinliklerin de yaşanmış olduğu bu organizasyonda, basketbol akrobasi gruplarından ”Karizma Show” ise izleyen herkese heyecanlı anlar yaşatmış oldu.

Merkezefendi Belediyesinin Başkanı görevinde bulunan Muhammet Subaşıoğlu, en fazla yatırımı eğitim ile birlikte spora yapmış olduklarını da ifade ederek; ”Merkezefendi Belediyesi 2014 senesi içerisinde kurulduğundan bu zamana kadar spora fazlasıyla büyük bir destek vermekte. Bizler en fazla yatırımı eğitim ile birlikte spora yapmış olduk. Bugüne kadarki zamanda kilometrelerce uzunlukta bisiklet yolu yapmış olduk. Merkezefendi ilçesinde yer alan okullarda okumakta bulunan 26.000 tane 5. sınıf öğrencimize, bisiklet hediye etmiş olduk. 36 tane okulumuza halı saha kazandırmış olduk. 3 seneden beri yapmış olduğumuz ”Karneni Getir, Topunu Götür” isimki etkinlik kapsamında binlerce sayıdaki çocuğumuza basketbol topu hediye etmiş olduk” ifadelerine yer verdi. Protokol konuşmaları yapıldıktan sonra her okuldan seçilmiş olan temsili öğrencilere de basketbol topları hediye edilmiş oldu. Hemen sonrasında tribünde yer alan öğrencilerde kendilerine hediye edilmiş olan basketbol toplarını parkeye attılar. Aynı esnada parkeye atılmış olan toplar izleyen herkese çok renkli anlar yaşatmış oldu.