Bir kafe içerisinde 6 tane başörtülü kadına hakaret etmiş olduğu ileri sürülen Deniz Çakır’ın menajerinden özel bir açıklama yapıldı. Menajer görevinde bulunan Seda Sertbaş, Deniz Çakır’ın sette bulunduğunu, basına servis edilmiş resimlerinde arşiv olduğunu ifade etti.

Oyunculardan Deniz Çakır’ın, gitmiş olduğu bir kafe içerisinde yan masada oturmakta bulunan başörtülü kadınlara hakaret etmiş olduğu ileri sürüldü. Çakır, yan tarafta yer alan masada oturan 6 tane başörtülü kadına dönerek; ”Burası Arabistan mı? Ne gezmektesiniz burada!” şeklinde sözlü bir tacizde bulundu ve hemen sonrasında kadınların resmini çekmeye çalıştığı iddia edildi.

Çakır’ın sosyal medya hesabı üzerinden yapmış olduğu bir paylaşım da eleştiri oklarının hedefinde yer aldı. Bir dizi içerisinde eli silahlı durumdaki rolünü unutmuş olan Çakır; ”Televizyonlar içerisinde silahın özendirilmiş olduğu dizileriniz ile gurur duyun!” şeklinde bir paylaşım yaptı.

Genç yaştaki akademisyenin ölümü ile ilgili bir paylaşım yapmış olan Çakır, şu ifadelere yer verdi; ”Oluk oluk kan akıtacağız cümlelerini kuranların alkışlandığı, politikalarınız ile her şeyin yasaklanmış olduğu televizyonlarda silahın özendirilmiş olduğu dizilerinizle büyük bir gurur duyun! Genç yaştaki bir tane kadın öldürüldü… Elini kolunu sallaya sallaya üniversiteler içerisine silah sokabiliyor… Gurur duyun, genç yaştaki bir tane akademisyen öldürüldü… Bir tane üniversite içerisinde!”