Denizli ilinin Merkezefendi ilçesinde yer alan Altıntop Mahallesi’nin Gazi Mustafa Kemal Bulvarı üstünde iş yeri bulunan esnafların bazıları, kış günlerine girmiş olduğumuz şu günlerde olumsuz hava şartlarından dolayı sokak hayvanlarının yanında oldu. Köpeklere özel olarak dükkanlarının önüne battaniyeyle birlikte polar sermiş olan ara ara ise köpeklerin üstünü örtmekte olan vatandaşlar, köpeklerin besin konusundaki ihtiyaçlarını da karşılayabilmek amacıyla kaplara mama doldurdu.

Olumsuz durumdaki hava şartları içerisinde ısınabilecek yer arayışında olan sokak köpekleri dükkanların önlerinde kendileri için hazırlanmış yerde uyurken, bazı insanların ise köpekler için konulmuş olan bu battaniyeleri geceleri çalmaya çalışmakta oldukları iddia edildi. İddialara bakılır ise, gece olduğunda esnafların dükkanlarını kapatarak evlerine gittikten sonrasında kimliği belirsiz bazı şahıslar gelip köpeklere tekme atıp üstündeki ve altlarında yer alan örtüleri almaya çalıştılar. Duyarlı durumdaki vatandaşlar da köpeklerin yer aldığı alanın önüne, ”Şiddet gördüler, dikkat sizi ısırabilirler” şeklindeki yazıya sahip not bıraktı.

Cadde üstünde esnaflık gerçekleştiren ve köpekler için dükkanının önüne battaniye koymuş olan Ahu Akın, insanlık görevlerini yapmakta olduklarını da belirtip; ”Aslına bakılırsa fazlası ile tuhaf, anormal ve de olmadık bir şey yapmamaktayız. Biz birazda olsa vicdanlıyız, onları tıpkı kendimiz gibi düşünmekteyiz. Onlar konuşamadıklarından dolayı, ifade edemediklerinden dolayı duygularını, bizlerde onların yerine tercüman olmaktayız. Biz kaybolmuş olan vicdanların yeniden çıkmasını istemekteyiz. Çıksın ki hiçbir tane canlı kesinlikle acı çekmesin, zira sizler üşüyorsunuz, bizler üşümekteyiz, onlarda üşümekte. Görevimizi bu şekilde yapmaktayız. İnsanlarda fazlasıyla memnun. Eleştirenlerde oluyor ancak her zaman eleştiriye de açık bir durumda olmak gerekli diye düşünmekteyim” ifadelerine yer verdi..