Denizli ilinin yüksek kesimleri içerisinde etkili durumda bulunan kar yağışından dolayı Denizli – Antalya karayolundaki farklı bölümlerde ulaşımda yaşanmakta olan sıkıntılar devam etmekte. Kazıkbeli Geçidi’nin bir kısmında buzlanma sorunu yaşanmaktayken, maddi hasar bulunan kazalar gerçekleşti. İzmir ilinden Antalya ilindeki bir yakının cenazesine gitmekte olan, içinde Suriye uyruğuna sahip 6 kişinin yer aldığı, 63 MF 044 plakasına sahip minibüsün şoförü Ahmed Aiman, düb saatler 14:00 civarında, Kazıkbeli Geçidi üzerinde direksiyon kontrolünü kaybetti. Hemen önünde ilerlemekte olan Ahmet Kundakçının şoför koltuğundaki 20 B 9029 plakasına sahip otomobile arka taraftan çarptı. Çarpmanın hemen sonrasında otomobil ile birlikte minibüs şarampole kaymış oldu. Kaza esnasında kimse yaralanmaz iken, araçlar içerisinde maddi hasar gerçekleşti. Karayolları ile trafik ekiplerinin yardımlarının sonrasında şarampolde düşen araçlar kurtarılmış oldu.

Eşinin kullanmakta olduğu otomobilde yer alan Gülizar Kundakçı ise; ”Biz yolda seyir halindeydik. Arkamızdan gelmekte olan minibüs aniden bize çarptı. Fazlasıyla korktum. Otomobilimizi kurtarmış olan görevlilere de çok teşekkür ederim” ifadelerine yer verdi. Ahmed Aiman’da cenazeye gittikleri esnada kazanın gerçekleşmiş olduğunu ifade etti.
Otomobillerinin şarampol içersinden çıkartılmasından hemen sonra eşinin kullanmakta olduğu araca binmeyi istemeyen Gülizar Kundakçı, polis arabasına bindirildi ve Serinhisar ilçesinde yer alan evine bırakıldı. Polis ekipleri, kazayla alakalı olarak bir soruşturma yı da başlatmış oldu.