Denizli ili içerisinde travertenleri ile dünya çapında ünlü olmayı başaran Pamukkale’nin hemen sonrasında kentin 2. beyaz cenneti şeklinde nitelendirilmeye başlanan Denizli Kayak Merkezi, kayak seven herkesin yeni gözdesi olmaya başladı. Kayak Merkezi içerisinde başlatılmış olan ücretsiz durumdaki kurslar ise çok yoğun bir şekilde ilgi gördü.

Türkiye içerisindeki kış turizminin önemli merkezlerinden bir tanesi olması konusunda beklenti bulunan, Ege Bölgesi’ndeki en büyük alanına sahip olduğu açıklanan Denizli Kayak Merkezi, kayak seven herkesin yeni gözdesi halinde geldi. 2.420 metrelik bir rakıma sahip, en uzunu durumdaki 1.700 metre uzunluğunda bulunan 9 tane kayak pistini kendi bünyesinde barındırmakta olan bu özel tesiste, Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin tarafından verilmeye başlanan ücretsiz durumdaki kayak kursları çok yoğun bir şekilde ilgi gördü. 10 ila 18 yaş ve 19 yaşla birlikte üzeri olmak üzere 2 farklı grupta verilmekte olan ücretsiz kayak kursları kapsamında eğitim boyunca kursiyerlere öğle yemeğiyle birlikte kayak ekipmanları da ücretsiz bir şekilde Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin tarafından temin edilmeye devam edilirken, kurslarda ilk 1 haftanın içinde yaklaşık 300 kişi kayıt yaptırıp kayak öğrenmeye başlamış olduğu ifade edildi.

Kayak Merkezi içerisinde ücretsiz durumdaki kayak kurslarına katılmış olan kursiyerler arasındaki Ahmet İlhan (26) ise;” Genç, ile birlikte çocuk ve yaşlı herkesi kapsayan nitelikte bulunan ücretsiz durumdaki kayak kursunu fazlasıyla beğendik. Kayak merkezi ayrıca Ege Bölgesininde bir incisi durumuna getirilmiş. Bizler bu kadar güzel seviyede bir kayak merkezi, çok güzel bir tesis, fazlası ile güzel bir karşılamayı da beklemiyorduk” şeklindeki ifadelerine yer verdi.