Ünlü şarkıcılardan biri olan Serdar Ortaç, sosyal medya hesabı üzerinden yapmış olduğu paylaşım ile birlikte yoğun bakımda tedavi görmeye devam eden kardeşi için takipçilerinden dua etmelerini istedi.

Instagram hesabı üzerinden kardeşi olan Serkan için bir dua istemiş durumdaki ünlü şarkıcılardan Serdar Ortaç açıklamasında ise; ”Kardeşim olan Serkan’ın ,yoğun bakım içerisinde 10. günü, Allah onu çocuklarına bağışlasın. Lütfen sizlerde dua edin, herkes bir şifa duası eder ise yararlı olur. ”Ezhibil-be’se rabben’nasi eşfi ve enteş’şafi la şifae illa şifauke şifaen la yugadiru sekame” şeklindeki ifadelerine yer verdi.

Ortaç yapmış olduğu açıklama içerisinde kardeşiyle alakalı olarak; ”2018 senesinin ilk yarısında çok iyiydi, 2. yarıda ise bir sürü sağlık sorunu oldu. İlk önce karım bir trafik kazası yaptı, sonrasında ise kardeşim yoğun bakımda tedaviye alındı. Virüsün ne olduğunu buldular. H1N1 olmuş kardeşim. Bebekler de bile bu virüs oluyormuş. Bunun bünyesine ise çok daha ağır bir şekilde gelmiş. Tedavisi ise 7 ila 8 gün devam edecek. Ayağa kalkacak olduğunu ummaktayım. 10 gün de olabilir diyorlar, 2 ay da…” şeklindeki ifadelerine yer vermiş idi.

Serdar Ortaç, eşi olan Chloe Loughnan’la haklarında çıkmış olan ayrılık dedikodularına da; ”Chloe’la her gün konuşmaktayız. Asla ayrılmıyoruz, ayrılık gibi bir düşüncemiz yok. Kötü herhangi bir şey yok. Boşanmayacağız. Boşanalım diye uğraşmakta olanlar öyle yapıyor. Türk gelenekleri diyebiliriz…” ifadeleri ile bir cevap verdi.