Denizli ilinin Çameli ilçesi içerisinde 3 tane arkadaş, kardan çizgi film karakterlerinden biri olan Shrek’in 2 metrelik yüksekliğine sahip bir heykelini yaptı.

Elmalı Mahallesi içerisinde yaşamını sürdüren Selçuk Sönmez, ilçede yer alan yoğun kar yağışının hemen sonrasında sokakta kardan adam yapmak için bir karar verdi.

Kardan adamın çok daha dayanıklı bir duruma gelmesi amacıyla kar tabakasını ezip sertleştirmiş olan Sönmez, mahalleden 2 tane arkadaşıyla yaklaşık olarak 4 saat süren bir çalışmanın sonrasında 2 metrelik yüksekliğe sahip çizgi film karakterlerinden Shrek’in kardan bir büstünü yapmış oldu.

Sönmez ayrıca, gazetecilere yapmış olduğu açıklama içerisinde, arkadaşları ile kar yağışını bir eğlenceye çevirebilmek amacıyla için kardan adam yapmak için karar vermiş olduklarını, televizyonlarda fazlasıyla seyredilmekte olan çizgi film karakteri Shrek’in kardan bir büstünü tapabilmenin fazlasıyla iyi olacağını düşünmekte olduklarını ifade etti.

Adeta bir heykeltıraş titizliği ile çalışıp değişik bir kardan adam yapmış olduklarını belirten Sönmez, şu şekilde konuştu;

”Bir temel oluşturup üstüne de kalıplar durumunda karları yığdık. Yaklaşık olarak 5 saat süren bir bir emek harcadık. Kardan adamımızı gören herkes önünde fotoğraf çektirerek sosyal medya üzerinde paylaşmakta. Farklı mahallelerden duymuş olanlar da kardan Shrek’i görmek için buraya gelmekte. Vatandaşlar burada hem resim çektirmekteler hem ise heykelin fazlasıyla güzel olduğunu belirtip teşekkür etmekteler. Önceki seneler içerisinde yapmış bulunduğumuz Nasrettin Hoca heykeli 15 gün boyunca dayanabildi ve sonrasında eridi. Bakalım yaptığımız Shrek, kaç gün boyunca erimeden dayanabiliyor olacak?”