Denizli ili içerisinde kar yağışının altında dağlık alana çıkarak manzara resmi çektirmeyi isteyen 27 yaşında bulunan Şahin Cengiz, 15 metrelik bir yükseklikten aşağıya düştü. Yoğun durumdaki kar yağışından dolayı donma tehlikesi geçirerek hipotermiye girmiş olan Cengiz, arama ve kurtarma ekiplerinin tarafından gerçekleştirilen 1 saatlik çalışmanın hemen sonrasında kurtarılabildi.

Olay ise dün saatler 22:00 civarında Bağbaşı Mahallesi’nde yer alan Seyir Tepesi Gözkaya Mevki üzerinde gerçekleşti. İddialara bakılırsa, aşçılık yapmakta bulunan Şahin Cengiz, 3 tane arkadaşı ile beraber kar yağışında gezmeye çıktı. Cengiz, burda fotoğraf çektirdiği esnada dengesini yitirip 15 metrelik yükseklikten aşağıya düştü. Düştükten hemen sonrasında ise engebeli arazi üzerinde yaklaşık olarak 30 metre kadar yuvarlanmış olan Cengiz’in ayağının kırıldığı açıklandı.

Düşmüş olduğu arazi içerisinde arkadaşlarının çabalarına karşın kurtarılamamış olan Cengiz’le ilgili olarak yardım çağrısı yapıldı. İhbar yapılmasının üzerinde olayın yaşandığı yere gelmiş olan çok fazla sayıda polis ile birlikte İtfaiye ve de AFAD ekipleri, kurtarma için bir operasyon başlattı. Kar yağışının altında engebeli arazi üzerinde çok zor şartlar altında gerçekleştirilen arama çalışması esnasında itfaiye ekipleri, yaralı durumda bulunan Cengiz’e ulaştı. Kurtarma ekibi içerisinde yer alan sağlık görevlileri, hipotermiye girmiş olan Cengiz’e ilk müdahaleyi ise olayın gerçekleştiği yerde yaptı.

Ekiplerin 1 saat süren koordineli durumdaki çalışmasının sonrasında kurtarılmış olan Cengiz, sedye ile taşınıp ambulansa götürüldü. Ambulans ile birlikte Denizli Devlet Hastanesi’ne kaldırılmış olan Cengiz’in sağlık halinin iyi olduğu konusunda bilgi verildi.