Denizli ili içerisinde kar yağışından dolayı Valilik, 10 ilçe içerisinde eğitime sadece yarın için 1 gün zamanla ara verilmiş olduğunu duyurdu. Yoğun bir şekilde devam eden kar yağışı ulaşım konusunda da aksamalara sebep oldu.

Denizli ili içerisinde akşam saatlerinde başlamış olan kar yağışı, kent merkezi içinde ve ilçelerde çok daha fazla etkili oldu. Yaşamı olumsuz bir şekilde etkilemiş olan kar yağışından dolayı ilçelerin bazılarında da eğitime ara verilmiş oldu. Denizli Valiliği tarafından yapılmış olan yazılı açıklama içerisinde; Serinhisar ile birlikte Bekilli, Güney, Çivril, Çal, Babadağ, Baklan ve Buldan ilçelerinin hepsinde okullarda yarınlık 1 gün zamanla eğitime ara verilmiş oldu. Pamukkale ilçesi içerisinde de; Gözler ile birlikte Uzunpınar, Güzelpınar, Belenardıç, Akdere ve Cankurtaran mahalleleri içinde, Honaz ilçesi içerisinde Akbaş ile Karaçay mahalleleri içinde taşımalı sistemle eğitim görmekte bulunan okulların yarın tatil edildikleri açıklandı.

Kar yağışından dolayı ulaşım konusunda da aksaklıklar yaşanmakta. Denizli – Antalya Karayolu üzerindeki çok yoğun kar yağışından dolayı sürücüler yola devam etmekte büyük bir güçlük çekti. Araçların yolda kalmış olmasından dolayı, Cankurtaran Mevki içerisinde yaklaşık olarak 3 kilometreyi bulan araç kuyrukları oluştu.

Diğer taraftan Denizli’yi Aydın iline bağlamakta olan karayolu haricinde Muğla ile birlikte Manisa, Antalya ve Afyonkarahisar yollarında ulaşımın zorluk ile sağlanmakta olduğu ifade edildi.