Denizli ili içerisinde gece başlayıp sabaha kadar aralıklar ile devam eden kar yağışı, yaşamı olumsuz bir yönde etkiledi. Bazı ilçeler içerisinde okulların tatil ediliği açıklandı.

Denizli ilinin yüksek kesimleri ilk sırada olmak üzre kent merkezi de güne kar ile birlikte uyandı. Gece başlayıp aralıklar ilde devam eden yağış esnasında kar kalınlığı kent merkezi içerisinde 5 santimetreyi, yüksek kesimler içerisindeyse 15 santimetreyi geçmiş oldu. Yoğun kar yağışından dolayı bugünlük Çameli ile birlikte Çardak ve de Tavas ilçeleri içerisinde ilk ve orta dereceli okulların hepsi, Pamukkale ilçesinde yer alan yalnızca Akdere ile birlikte Gözler, Belenardıç, Güzelpınar ve de Uzunpınar mahallelerinde bulunan ilk ve orta dereceli durumdaki okullar, Babadağ ile birlikte Çal ve Honaz ilçeleri içerisindeyse taşımalı eğitim verilmekte bulunan okullarda eğitim 1 gün süreyle tatil edildi.

Denizli – Antalya karayolu üzerinde gece etkili bir durumda olan kar yağışının yaratmış olduğu olumsuzluk, gündüz de devam etti. Cankurtaran Mevkii içerisinde buzlanmadan dolayı, sürücüler güçlük ile ilerleyebildi. Polisler ise, trafik akışının aksamaması amacıyla karayolu üzerinde devamlı olarak devriye gezdi. Karayolları Bölge Müdürlüğüne bağlı ekiplerde kar küremeyle birlikte tuzlama çalışmaları gerçekleştirdi. Polisler, Denizli ilinin çıkışında denetim gerçekleştirerek, kış lastiği bulunmayan ticari araçlarla birlikte çekici araçların geçmesine hiç bir şekilde izin vermedi.