Denizli ili içerisinde kalmakta olduğu açık cezaevinden izinli bir şekilde çıkan ve uçucu madde solumakta olduğu tespit edilen hükümlülerden Ümit Uğur K. (26), ortalığı karıştırdı. Yol üzerinde sökmüş olduğu parke taşlarını çevrede yer alan otomobillerin üstüne fırlatmaya başlayan, sonrasında eline sürmüş olduğu salça ile duvara yazı yazmış olan Kış’ın kendine zarar vermekte olduğunu sanan çevredekiler ise polisle birlikte sağlık ekiplerine ihbarda bulunarak yardım talep etti. Yazının salça ile yazıldığını tespit eden ekipler Ümit Uğur Kış’ı hemen gözaltına alırken; babası olan Zafer K. ise; ,”Oğlumun izine çıkmaması amacıyla çok fazla yalvardım. Bir baba olarak artık yardım beklemekteyim” ifadelerine yer verdi.

Olay ise, dün saatler 17:00 civarında, 15 Mayıs Mahallesinde yer alan 762 Sokak içerisinde gerçekleşti. Olayın yaşandığı yere ise, ihbar üzerine polis ekipleriyle birlikte ambulans yönlendirildi. Gelmiş olan ekiplerin gerçekleştirdiği kontrol esnasında, K.’nın kendisine zarar vermemiş olduğu, duvarda yer alan yazı için salça sürmüş olduğu belirlendi. Gözaltına alındığı açıklanan Ümit Uğur K.’nın emniyetteki işlemlerine devam edilmekte.

Ümit Uğur K. 2016 senesi içerisinde Hacıkaplanlar Mahallesi’nde yer alan evlerini ateşe vermiş, 15 Mayıs Mahallesi içerisindeyse çatıya çıkıp kiremit ile birlikte demir ve farklı inşaat malzemelerini sokağa atmış ve çok fazla sayıda otomobile zarar vermiş idi.