Denizli Özel Sağlık Hastanesi’nin tarafından, geçmiş olduğumuz sene hastanelerinde dünyaya gelmiş olan 3.104 tane bebek için Sarayköy ilçesi içerisindeki 2 sene önce yanan ormanlık alan içine birer tane zeytin fidanı dikildi.

Özel Sağlık Hastanesi, hastaneleri içerisinde doğmuş olan her bebek için 1 tane fidan dikme geleneğini devam ettirdi. 2018 senesi içerisinde hastanede dünyaya gelen toplamda 3.104 tane bebek için, bu kez 2 sene önce yangından dolayı çok büyük bir zarar görmüş olan Sarayköy İlçesinde yer aan Tırkaz Mevkisi üzerindeki alan ağaçlandırılmış oldu. Burada 3.104 tane fidan toprak ile buluşturulmuş oldu. Fidanlar ise, hastanenin personeli ve de işçiler tarafından dikilerek, can suyu verilmiş oldu.

Özel Sağlık Hastanesi’nin Yönetim Kurulu Başkanı görevinde bulunan Operatör Doktor Rıdvan Erdemir, her sene hastane içerisinde doğmuş olan toplam bebek sayısı kadar fidanı toprak ile buluşturmakta olduklarını ifade ederek; ‘Yangınlardan dolayı yok olmuş durumdaki ormanlık alanlara bizlerde hastane olarak fidan dikip katkı vermeye çalışmaktayız. Geçtiğimiz senelerde doğum yapan tüm bebekler için fidanlar dikmiş idik. Bu geleneğimizi de devam ettirdik. Yanmış olan ormanlık alan içerisinde ”barışı temsil” etmekte bulunan zeytin fidanını toprak ile buluşturduk” ifadelerine yer verdi.

Daha önceki seneler içerisinde de aynı hastane içinde bir senede doğan toplamdaki bebek sayısı kadar fidan, Şirinköy Mahallesi ile birlikte Babadağ ilçesi içerisinde toprakla buluşturulmuş idi.