‘Güz Gülleri” isimli parçası ile milyonların gönlünü fethetmeyi başaran Hakan Taşıyan, ”2. Sayfa” isimli programda çok çarpıcı açıklamalar gerçekleştirdi.

Ünlü şarkıcılardan biri olan Hakan Taşıyan, ekranlara ara vermiş olduğunu da belirtip; ”Yaşam mücadelesi ile birlikte, koşturmaca… Ekrana bir süre ara verdim. İnsanlar ile mücadele etmek basit değil, yorulmaktayız. Ekmek kazanabilmekte çok kolay değil. Çocukluğum ise Müslüm Gürses’le geçti. Ben onun ruhunun güzel olmasını seviyorum. Senelerce kardeş gibi tanışmış ve görüşmüş bir insanım. Onu fazlası ile iyi tanıyanlardan birisiyim. Beni kendisine yakın bulmaktaydı. Para meselesi işin içine girdiği zaman dostluklarda bozulmakta. Para hususunda beni de çok fazla üzdüler. Allah bilmekte, ben ne söyleyeyimki? Alacaklarım bulunmaktaydı ancak ne söyleyeyim? Para için kimlerin gönlünü kırayımki şimdi? İnsandan dost olabilir, yeter ki insan olmayı bilsin. Sanatçıdan niçin bir dost olmasın? Ben herkes ile dostum. Düşmanımda yok çok şükürki.” ifadelerine yer verdi.

Sözlerini şöyle sürdüren Taşıyan; ”Ben fazlası ile mülayim bir insanımdır. 1,94 cmlik bir boyum var, 100 kilonun üstündeyim. Şeker hastası oldum. O sebepten dolayı da kilo verdim. Müzisyeniz, ve çok duygusal insanız. Bazı durumlarda ister istemez olumsuz bir şekilde şeyler yaşamaktayız. Duygusal şeyleri de yaşamaktayız. Şen şakrak ve kahkahalarla yaşamakta olan biri değiliz. Müzisyen olan insan çok daha naif bir insandır. Enstrüman çalmakta olan kardeşlerin gönlü hiç kırılır mı? Yıldız Tilbe’yi çok fazla severim. Sahne üzerinde orkestrayı kovmayı ise ona hiç bir şekilde yakıştırmadım. İnsanların gözlerinin önünde hiç bir şekilde kalp kırılmaz. Müzisyen olan kardeşlerimiz bizlerin emektar kardeşlerimiz. Konuşacağın var ise içeride konuş. Her işin kendine has bir raconu bulunuyor. Ben orda olsaydım, sazımı alıp hemen giderdim. Bir de Yıldız ile çalışmakta olan insanlar asla amatör değildir. Çok iyi birer müzisyenlerdir onlar.” ifadelerine yer verdii.