Demet Akalın’ın Serkan Uçar ve de ailesi ile yakınlaşmasına çok fazla kızmış olan Ece Erken, Demet Akalın için ”Sadece 2 ay öncesinde Serkan Uçar’la ailesine ağır sözler söylemekte olan Demet Akalın, Serkan Uçar’la birlikte yengesi Güldeniz Uçar’ı sosyal medya üzerinden takibe almakta ve onlarla yazışmaya başlıyor. Ben ise insanların bu kadar kötü olduklarını düşünemiyordum ancak o kadar çok kötüler ki! Evladım söz konusu olmasaydı tekrar konuşmazdım. Demet Akalın’ın gerçek durumdaki yüzü de bu ama. Gülben Ergen’le kavga etti sonrasındaki ilk işi Erhan Çelik’i hemen takibe almak oldu. Erhan Çelik’in paylaştığı sözlerini sayfası üzerinde paylaştı.” şeklindeki ifadelerine yer vermişti.

Bunun üstüne ise ünlü şarkıcılardan Demet Akalın, mahkemeden özel bir tedbir kararı çıkarmıştı. Karara bakılır ise Erken 1 ay süresince Akalın’a yönelik olarak şiddet tehdidi ile birlikte aşağılama, hakaret veyahut küçük düşürmeyi içermekte olan söz ve davranışlarda bulunamıyor olacak.

Ece Erken’le çok yakın arkadaş oldukları bilinen Alişan ise, sosyal medya üzerinden Erken’e destek oldu. Alişan birlikte çekilmiş oldukları fotoğraflarını paylaşıp şu notu yer verdi;

Kendisi bizlerin canıdır ona göre…Çocuğuna tam olarak nasıl bir anne olabildiğine de, ona çok daha iyi bir gelecek yaşatabilmek amacıyla tek başına nasıl didinip çalışmakta olduğuna da, yapmakta olduğu fedakarlıklara da, dostluğuna da sürekli olarak kefilim.. Bizlerde arada sırada tartışırız ve küseriz ancak bel altı vurmadık kesinlikle birbirimize..En hassas olduğumuz noktalar üzerinden de delirtmeye çalışmadık biz birbirimizi!!… Tek başına senelerdir mücadele etmekte bu sevgili!! ve saygılı!! camia içerisinde…Bu mesajı da almayı isteyenler almıştır sanmaktayım.. Bizler senin yanındayız sürekli canım.