İstanbul içerisinde bir tane AVM’de başörtülü durumdaki kadınlara hakaret ettiği ileri sürülen oyunculardan Deniz Çakır ile alakalı İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından bir soruşturma başlatıldığı açıklandı.

Deniz Çakır’ın bir tane AVM içerisinde yer alan 6 tane başörtülü kadına ”Burası Arabistana mı benziyor? Ne gezmektesiniz burada” şeklinde konuşmuş olduğu ileri sürülmüştü. Çakır’ın menajerinden ise bu iddialar ile alakalı olarak bir yalanlama açıklaması gelmişti. Fakat Deniz Çakır’ın sözlü bir şekilde tacizde bulunmuş olduğu ileri sürülen 3 tane kadın avukatları ile beraber adliyeye gidip savcılığa bu konu hakkında ifade verip bir şikayette bulundular.

Şikayetin hemen sonrasında ise İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Deniz Çakır ile ilgili özel bir soruşturma başlatıldı.

Dün basına adeta bomba gibi düşmüş olan haberlere bakılır ise; oyunculardan Deniz Çakır, bir tane kafede kahve içmekte bulunan 3 tane genç kıza yönelerek ”Burası Arabistana mı benziyor? Ne gezmektesiniz burada!” şeklindeki sözlerini kullanarak tacizde bulunmuş olduğu ve kendi telefonunu kullanarak görüntü almaya çalışmakta olduğu ifadelerine yer verilmişti.

Mağdurların avukatı görevinde bulunan Bayraktar, Deniz Çakır’ın müvekkillerini tam tamına 1.5 saat boyunca ara ara taciz etmeyi sürdürmüş olduğunu da ifade etti. Deniz Çakır’ın menajeri ise dün yaptığı açıklamada oyuncunun sette olduğunu söylemişti.