”Gece Gölgenin Rahatına Bak” ismine sahip şarkı ile tanınmayı başaran Çağatay Akman, ”Nasıl Çağatay Akman Oldum” adına sahip bir kitap çıkarttı. Akman’ın çıkartmış olduğu kitap sosyal medya üzerinde çok büyük bir alay konusu haline geldi.

2016 senesinin son günleri içerisinde ”Gece Gölgenin Rahatına Bak” ismine sahip bir şarkıyla müzik dünyasını salamayı başaran genç şarkıcılardan Çağatay Akman, kitap çıkarttı. Kariyeriyle birlikte yaşamını anlatmış olduğu bir kitap çıkartmış olan Akman, takipçilerinin desteğinin yanında pek çok eleştiri de almış oldu.

Şarkılarına biraz ara vermiş olan 20 yaşında bulunan Çağatay Akman, ”Nasıl Çağatay Akman Oldum” ismine sahip bir tane kitap çıkarttı. ”Nasıl Çağatay Akman Oldum” adına sahip olan bu ilk kitap, 2645 Kitap bünyesi içerisinde yayınlandı. Volkan Sönmez Genel Koordinatörlüğü ile birlikte Şükrü Çetin Editörlüğüne yayınlanmış olan kitabın kapak tasarımı ise Abdullah Özdoğan’a ait bir durumda.

Genç yaşta bulunan şarkıcı, yaşamını anlatmış olduğu bu kitabını sosyal medya hesabı üzerinde paylaşınca da adeta bir alay konusu haline geldi. Çağatay Akman’a paylaşımının hemen altında ‘”Bu kitap bize tam olarak ne katacak?”, ”Eline kalem almış olan kitap yazıyor” ve ”Keşke şarkıcılar sadece şarkı söylese” şeklindeki bazı yorumlar geldi.