Denizli Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı olarak faaliyet gösteren DESKİ; Çardak Merkez ile birlikte Cumhuriyet ve de Saraylar Mahallesi içerisine modern bir şekilde alt yapı kazandırmak maksadıyla başlatmış olduğu çalışmaları bitirdi.

Denizli ilinin Büyükşehir statüsünü kazanmasının hemen sonrasında kentin tamamında hizmet vermeye başlamış olan Denizli Büyükşehir Belediyesi Su ile Kanalizasyon İdaresi (DESKİ), Çardak ilçesinde yer alan Merkez Adnan Menderes Bulvarı ile birlikte Cumhuriyet ve de Saraylar mahalleleri içerisinde alt yapı çalışmalarını bitirdi. Sil baştan tamamen yenilenmiş olan bu proje dahilinde toplamda 15.600 metrelik bir kanalizasyon hattı, 5.050 metrelik bir içme suyu hattı ile birlikte 3.100 metrelik bir yağmur suyu hattı döşenmiş oldu. Projenin bitirilmesiyle birlikte 3 tane mahalle daha tamamen modern bir alt yapıya kavuşmuş oldu.

Çardak ilçesinin en önemli ihtiyaçlarının arasında alt yapı yer aldığını da ifade eden Denizli Büyükşehir Belediyesinin Başkanı görevinde buluna nOsman Zolan, ”Büyükşehir’e bağlı olarak faaliyet gösteren DESKİ yalnızca şehir merkezi içerisinde değil Denizli ilimizin 19 tane ilçe ve 622 mahallesi içerisine de yatırım yapmakta. ‘Denizli merkez içerisinde ne var ise ilçelerimizde de onlar olacak’ şeklindeki bir anlayışla hizmetlerimizi devam ettirmekteyiz. Çardak ilçesi içerisinde altyapısı bulunmayan mahallelerimizde yapmış olduğumuz bu yatırımlar da hayırlı ve uğurlu olsun. Denizli ilimize yakışanı yapmış olduk, yapmayı da sürdüreceğiz.” ifadelerine yer verdi.