Başarılı sanatçılardan biri olan Burak Kut, tam 22 senelik bir aradan sonra Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti içerisinde yer alan Chamada Kulüp’te sahnedeydi.

En son 1997 senesi içerisinde Kıbrıs problemlerinin çözümü amacı ile Sakis Ruvas’la beraber özel bir barış konseri vermiş olan Burak Kut, sahneden önce ise basın mensuplarının sormuş olduğu soruları cevapladı.

Ünlü durumdaki şarkıcı açıklaması içerisinde; ”25 senelik sanat yaşamım içerisinde istemekte olduğu her bir şeyi yaptım ve yapmayı da hiç bir şekilde ara vermeden devam ettiriyorum” ifadelerine yer verdi. Sevenlerine ayrıca 2019 senesi içerisinde içerisinde eski albümlerinde yer alan şarkılarını yeniden düzenleyerek albüm çıkartacak olduğu konusunda müjde vermiş bulunan Kut, öte yandan ”Hababam Sınıfı Yeniden” isimli film içerisinde rol aldığını da açık bir şekilde ifade etti.

Yeni şarkıcılar arasında yer alan Edis ile birlikte Aleyna Tilki’yi fazlasıyla beğendiğini ifade eden Burak Kut, Türk müziğinin bu şekilde yeteneklere de ihtiyacı bulunduğunu belirtti.

Burak Kut özellikle de 1990’lı senelerin sonlarında müzik dünyasını kasıp kavurmuş olan bir şarkıcımızdır. Burak Kut ayrıca, 2011 senesi içerisinde Doktor Cansel Yeni ile dünya evine girdi ve Aden Bucan (doğum tarihi 2011) ismine sahip bir tane kızı var.