Ünlü YouTuberlar arasından Enes Batur, sunucu olan Buket Aydın’ın CNN Türk kanalında yayınlanmış olan ’40’ isimli programına konuk olarak katıldı. Batur, program esnasında çocuklara zararlar verebilecek bir takım söylemleri olduğu hususunda kendisini suçlamakta olan Danla Bilic ve de Kerimcan Durmaz ile alakalı konuşma yaptı.

Ünlü YouTuberlar arasından Enes Batur, çocuklara zararlar verebilecek bir takım söylemleri olduğu hususunda kendisini suçlamış olan Danla Bilic ile birlikte Kerimcan Durmaz’a adeta sitemde bulundu. Batur, ikiliyle alakalı olarak şu ifadelere yer verdi; ”Bu aslında şeye benzemekte; ‘Bizim üstümüze atılmış oldu. Ne yapalım, onun üzerine atalım kurtuluruz.’ benzerinde. Ancak hiç hoş değil. Onları söylemesi gerekli olan şey; ‘Biz bu şekilde bir şey yapmamaktayız.’ ‘Biz onun üzerine atarsak arkamıza medyanın desteğini de alırız. Hem bizim açımızdan bir problem olmaz hem ise yırtmış oluruz.’ diyip en kolay yolu seçmiş oldular. Bana göre de çok yanlış yaptılar. Çok fazla umurumda olmadığından dolayı bunun açıklamasını da hiçbir yerde gerçekleştirmemiştim zaten. Ben aslında nasıl bir insan olduğumu ve neler yapmakta olduğumu biliyorum. Onların ‘Bu çok kötü.’ demesi ile ben kötü biri olacaksam yandık.”

Çocukları Taciz ile Sosyal Medyadan Korumanın Derneği, sosyal medyanın fenomenleri arasında yer alan Enes Batur ile birlikte Danla Bilic ve de Kerimcan Durmaz’la ilgili olarak çocuklara çok kötü örnek olmaktalar gerekçesiyle bir suç duyurusunda bulunmuş idi. Fakat Bilic ile birlikte Durmaz, canlı yayın esnasında Batur’la kıyaslanmalarını hiç bir şekilde doğru bulmamakta olduklarını, Batur’un çocuklara zararlar verebilecek bir takım söylemleri bulunduğunu ancak kendilerinin böyle davranmadıklarını ifade ederek Batur’u suçlamışlardı.