Türk Halk Müziğinin en ünlü adlarından biri olan 78 yaşında bulunan Bedia Akartürk gribal enfeksiyon tanısı ile birlikte bu sabah Bursa ili içerisinde özel bir tane hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı. Yaklaşık olarak 2 gün önce rahatsızlandığı açıklanan ve bu sabah saatlerinde öksürükle birlikte soğuk algınlığı şikayetinden dolayı hastaneye kaldırılmış olan Akartürk’e gribal enfeksiyon olduğu tanı konuldu. İlaçla birlikte serum tedavisine başlamış olan doktorlar, Bedia Akartürk’ü tedbir maksatlı olarak Kulak Burun Boğaz kliniğinin servisine yatırdılar.

Ziyaretçilerin akınına uğramış olan Bedia Akartürk, çok önemli bir hastalığının olmadığını ifade ederek, şöyle konuştu; ”Çok önemli bir şey değilmiş, grip sadece Allah’a çok şükür. Allah daha kötü hastalıklardanda korusun. Fakat gribal enfeksiyon olduğundan olayı Doktorlarım beni bırakmadı. Hastanede yatmamın gerekli olduğunu ve yoğun bir tedavi programı uygulayacak olduklarını ifade ettiler. Sağ olsunlarki fazlasıyla iyi bir şekilde ilgilenmekteler. Her dakika gelip kontrol etmekteler. Öksürükle birlikte soğuk algınlığı şikayetinden dolayı geldim ben hastaneye. Şu anda ise tedavime devam edilmekte. Doktorlarım yarın içerisinde de son durumuma bir bakacaklar, duruma görede bir kaç gün daha tedavim devam edecek. Sevenlerim çok fazla korkmuş, korkacak herhangi bir şey yok Allah’ıma şükür. Allah herkese sağlık versin. Ben daha halkım ile, dinleyicilerimle beraberim her zaman.”

Akartürk ayrıca, sanatçı dostlarının da kendini hiç bir şekilde yalnız bırakmadığını ifade ederek devamlı telefonla görüşmekte olduklarını ifade etti.