Ünlü şarkıcılardan biri olan Deha Bilimlier, katılmış olduğu program esnasında seneler öncesinde yaşamını yitiren yakın arkadaşlarından Barış Akarsu’nun sevgilisi ile kavga ettiği esnada kaza yaparak ölmüş olduğunu ifade etti.

”Akademi Türkiye” isimli yarışma ile ünlenmiş olan şarkıcılardan Deha Bilimlier Kanal D ekranları üzerinde yayınlanmakta bulunan ”Müge ve Gülşen’le 2. Sayfa” isimli programa konuk olarak katıldı. Bilimlier, seneler sonrasında Barış Akarsu’nun geçirmiş olduğu kazayla alakalı da çok çarpıcı açıklamalar gerçekleştirdi.

Seneler öncesinde katılmış olduğu yarışma programı içerisindeki Barış Akarsu’yla bulunan görüntülerini izlemiş olan Deha Bilimlier, kimsenin bilmemekte olduğu bir detayı da açıkça anlattı. Bilimlier açıklamasında; ”Biz Barış ile yarışmaya başlamadan öncesinde arkadaş olmuştuk. Yarışma içerisinde de daha sonra çok samimi olduk. Güzel bir şekilde parlama yaşadığımız esnada yitirdik Barış’ı. Fazlası ile üzücü bir şey olmuştu bizim için. Barış fazla rahat bir çocuk idi ve inanılmaz da ışığı bulunmaktaydı. Bayağı da yardımseverdi. Otizimli Çocuklar Vakfı’na aksatmadan her ay gitmekteydi ve hatta dernekler bile kurdu.

Kaza ise Bodrum ilçesinde oldu. Biz duyduğumuz zaman inanamadık zaten hastane içerisinde yattık. Ben Bodrum ilçesindeydim Barış’ta benim yanıma gelecekti. Yolda kız arkadaşı ile kavga edip sonrasında geri dönmeye kalkışmakta o esnada ise kaza gerçekleşiyor. Kız arkadaşı da gerçekleşen bu kazada yaşamını yitirdi.

Kaza yapmış olduğunu duyduğumda çok büyük bir şey olduğunu hiç düşünmemiştim. Hastaneye getirdiklerinde durumu kötüydü. 2 gün boyunca hastane içerisinde kaldık çok fazla bekledik sonrasında ise kötü haberi almış olduk. Barış’ın kalkacak olduğuna fazlasıyla ümitlendim. Ölümü ise ona hiç bir şekilde konduramadım. Ailesi ile hala görüşmekteyim.