Denizli Büyükşehir Belediyesinin İtfaiye Dairesinin Başkanlığındaki ekipler, geçtiğimiz sene tam 7.500 tane olaya müdahale etmiş oldu. Kurumun, ülkemizdeki nüfusa oran ile personel sayısı konusunda ilk sırada yer aldığı, araç sayısı konusunda da liderlik koltuğuna oturmuş olduğu ifade edildi.

Denizli Büyükşehir Belediyesinin İtfaiye Dairesi Başkanlığı’nda çalışmakta olan 530 tane personel, 2018 senesi içerisinde çok yoğun bir mesai geçirmiş oldu. Denizli merkezle birlikte 19 tane ilçe içerisinde yer alan 52 farklı istasyonda gece ve gündüz ayrımı yapmadan vatandaşların canlarıyla birlikte malını korumak amacıyla nöbet tutmakta bulunan itfaiye ekipleri, geçtiğimiz sene 3.429 tane yangına müdahalede bulundu. Bunların yanı sıra 1.963 tane kurtarma operasyonu gerçekleştirmiş olan ekipler, 603 tane trafik kazası içerisinde de görevdeydi. Ekipler 1.505 tanede farklı görevler olmak üzre toplamda 7.500 tane olaya müdahale etmiş oldu. Öte yandan Büyükşehir İtfaiyesi, geçtiğimiz sene günlük ortalama bir şekilde 118 tane ihbar alıp toplamda 43.000 tane ihbar sayısına ulaşmış bir durumdayken, gün içerisinde ortalama 20 tane vakaya da müdahale edip pek çok can kurtarmış oldu.

Denizli Büyükşehir Belediyesinin Başkanı görevine bulunan AK Partili Osman Zolan ise, Büyükşehir İtfaiyesi’nin ülkemizin nüfusuna oranla personel sayısı konusunda ilk sırada yer aldığını, araç sayısı konusunda da 94 tane araç ile liderlik koltuğuna oturmuş olduklarını ifade etti.