Pamukkale Belediyesinin Başkanı görevinde bulunan Hüseyin Gürlesin, bütün bölgeye hizmet edebilecek, kamunun faydası için bir örnek bir projeye daha imzasını atmış oldu. Pamukkale Belediyesi alınmış olan meclis kararıyla birlikte almış olduğu AKUT’la protokol imzalama konusundaki kararını imza altına almış oldu.

Pamukkale Belediyesinin Meclisi Aralık Ayındaki Olağan Toplantısı içerisinden, gönüllülük esaslarına bakılırsa çalışan, meydana gelmiş olan afet benzerindeki olağanüstü hallerde canlarını hiçe satmış olan Arama Kurtarma Derneği’ne (AKUT) destek olma konusunda bir karar alınmıştı. Bu karara bakılırsa Pamukkale Belediyesi ve AKUT’un arasında özel bir protokol imzalanmış oldu. Kurucu bir tane ilçe belediyesinin belediye başkanı görevinde bulunarak, 5 sene bile doldurmamış olan bir belediye başkanı şeklinde ilçede pek çok vizyon projeye imzasını atmış olan Pamukkale Belediyesinin Başkanı görevinde bulunan Hüseyin Gürlesin, tekrar yalnızca ilçeye değilde bölgeye hizmet edebilecek çok önemli bir protokole imzasını atmış oldu.

Pamukkale Belediyesinin Başkanı görevinde bulunan Hüseyin Gürlesin ile birlikte AKUT’un Yönetim Kurulunun Başkanı görevinde bulunan Recep Şalcı, Pamukkale Belediyesinin AKUT Eğitim Parkı ile birlikte Toplum Bilinçlendirme Seminer Merkezi şeklinde kullanılmak amacıyla da Kınıklı Mahallesinde yer alan 6007 Sokak, No:5 adresi üzerinde yer alan atıl durumda bulunan park alanıyla içinde yer alan yapının tahsisiyle alakalı protokol imzalanmış oldu.