Transfer dönemi içerisinde Ankaragücü Kulübünde Nijerya asıllı forvetlerden Lanre Kehinde ve Balıkesirspor Baltok Kulübünde yer alan stoper pozisyonundaki Oğuz Yılmaz’ı renklerine bağlamış olan Denizlispor Kulübünün transfer konusundaki yasağını kaldırabilmesi amacıyla 4 milyon Türk Lirası tutarında bir ödeme yapması gerekli. Transferle ilgili tahtası şu an içerisinde kapalı bir durumda bulunan Denizlispor Kulübünün bu parayı denkleştirememiş olması durumunda yeni transferleri için lisans çıkartamayacağı da açıklandı. 31 Ocak tarihine kadar problemi çözmek için gayret gösterecek kurmayların kaynak konusundaki arayışları devam ederken, yönetimin, sponsorları da devreye sokacak olduğu açıkça ifade edildi. Yasağı kaldırabilmek amacıyla halen somut bir adım atamamış olan Denizlispor Kulübü ile 1.5 senelik sözleşme imzalamış durumdaki Kehinde ile birlikte Oğuz, Antalya ilinde gerçekleştirilen kampa katılmışlardı.

Denizlispor Kulübünün listesi içerisinde yer alan Balıkesirspor Kulübündeki orta saha oyuncularından Sedat Şahintürk’ün boşa çıkmasına karşın kulübüne alacaklarının yatırılabilmesi amacıyla 1 hafta zaman vermiş olduğu ifade edildi. Sedat’ı ısrarlı bir şekilde istemekte olan Denizlispor Kulübü, oyuncunun gerçekleştirmiş olduğu bu hamlesinin hemen sonrasında transferi de askıya aldı.

Diğer taraftan Ege temsilcisinin Süper Lig ekiplerinden Evkur Yeni Malatyaspor Kulübünde top koşturmakta bulunan kanat Michael Pereira’yı istediği de ileri sürüldü. Sarı-kırmızılı ekip ile sezonun ilk yarısı içerisinde 15 tane lig maçına çıkmış olan Fransız asıllı oyuncuyu Adana Demirspor Kulübü ile birlikte Giresunspor Kulübü’nün de istemekte olduğu iddia edildi. Pereira kariyeri içerisinde İspanya’da Mallorca Kulübü ve Granada Kulübünde görev yapmıştı.