Şarkıları içerisinde uyuşturucu kullanımını özendirmekte olduğu iddiasından dolayı tutuklanmış olan ve sonrasında beraat eden ”Ezhel” lakabına sahip Sercan İpekçioğlu’yla alakalı olarak 3. defa dava açıldığı açıklandı.

Şarkıları içerisinde uyuşturucu kullanımını özendirmekte olduğu iddiası ile 23 Mayıs tarihi içerisinde tutuklanmış olan ve 19 Haziran tarihinde gerçekleştirilen ilk duruşmada beraat kararı çıkan ”Ezhel” adıyla ünlenen rapçilerden Sercan İpekçioğlu’nun hakkında 3. defa dava açıldığı belirtildi.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’nın tarafından hazırlanmış olan iddianame içerisinde, farklı bir soruşturma dahilinde şüphelinin vücudundan alınmış olan örnekler ile uyuşturucu madde kullanmış olduğunun tespit edildiği ifade edildi.

İddianame içerisinde ayrıca, Sercan İpekçioğlu’nun ”kullanmak amacıyla uyuşturucu ya da uyarıcı maddeyi satın almak, kabul etmek, bulunduruyor olmak” suçları sebebiyle 2 seneden 5 seneye kadar hapsi istendi. İddianame ise gönderilmiş olduğu Asliye Ceza Mahkemesinin tarafından kabul edildi. Rapçilerden Ezhel gelecek günler içerisinde hakim karşısına çıkmış olacak.

Geçmiş olduğumuz sene Kasım ayı içerisinde ”Uyuşturucu maddeyi özendiriyor olmak” şeklindeki suçtan dolayı hakim karşısına çıkmış olan Ezhel, kendisini de ”Hiçbir şekilde toplumu kötü bir şeye özendirmeye çalışmak gibi bir niyetim olamaz. Üretmiş olduklarım sadece bir sanat eserleridir. Suçlamayı hiç bir şekilde kabul etmiyorum” ifadelerini kullanarak bir savunma gerçekleştirmiş idi.