Denizli Büyükşehir Belediyesinin Başkanı görevinde bulunan Osman Zolan, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü sebebiyle yayımlamış olduğu mesajı içerisinde, mesai mefhumunu gözetmeden halkın bilgi alabilme özgürlüğü amacıyla çalışmayı sürdüren basın çalışanlarının demokrasi içerisindeki en önemli unsurlarından bir tanesi olduğunu ifade etti. Demokratik toplumlar içerisinde yasama ile birlikte yürütme ve de yargıdan sonra gelmekte bulunan en önemli gücün medya olduğuna da vurgu yapan Başkan görevindeki Osman Zolan, ”Vatandaşlarımızın tamamen doğru, tarafsız ve gerçek bilgiler ile birlikte gelişmeleri öğrenebilmesi kamuyla birlikte kamuoyunun en önemli ihtiyaçlarından biri ve sağlıklı durumdaki demokrasilerin olmaz ise olmazıdır.” ifadelerine yer verdi

Son seneler içerisinde hızlı bir şekilde büyüme göstererek ve gelişmekte olan sosyal meralar ile beraber halkın haber alma konusundaki ihtiyacının da değişik bir boyuta evrilmiş olduğuna dikkati çekmiş olan Başkan görevindeki Osman Zolan; ”Herkesin bütün her şeyi hızlıca paylaşabildiği olay veyahut durumların gerçekliğinin araştırılabilmesi fazlasıyla önemlidir. Gazeteciler ise, iletişim çağı şeklinde isimlendirilen günümüz yaşam koşullarında kat be kat önem kazanmış bir durumdadır. Vatandaşlar ile kamunun arasında en önemli durumdaki ilişkiyi kurabilen basınla birlikte basın çalışanları hak ettikleri değeri görmelidir.” şeklinde konuştu.

Başkan görevinde bulunan Zolan, mesajını ise şu şekilde sona erdirdi; ”Düşünce ile birlikte vicdan hürriyetinin kurumsallaşması konusunda, demokrasinin gelişimi hususunda basın kuruluşlarıyla birlikte çalışanları çok önemli bir rol oynuyor. Bu düşünceler ile birlikte, gecesini gündüzüne katıp, her çeşitteki zor şartlar içerisinde, basın ahlak ile birlikte meslek ilkelerine bağlı bir şekilde halkın bilgilendirilmesi konusunda çok önemli bir görev taşımakta bulunan değerli basın mensuplarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlamakta, çalışmalarında ise başarılar dilemekteyim. Ebediyete intikal etmiş olan basın mensuplarımız ise rahmetle anmaktayım.”