İstanbul Üniversitesi’nde yer alan Türk Dili ile Edebiyatı Bölümü içerisinde eğitim almayı sürdürürken okulu yarıda bırakma kararı alarak Youtube platformuna yönelmiş olan ve çektiği videolardan dolayı da şöhreti yakalamış bulunan Duygu Özaslan, sosyal medya hesabı üzerinden yapmış olduğu paylaşımlar ile gündem olmayı sürdürüyor.

Instagram hesabı üzerinde tam tamına 1,4 milyon tane takipçisi yer alan Özaslan, yatakta çekilmiş bir pozunu kendisini takip edenlerle paylaştı. 21 yaşında bulunan Youtuber’ın söz konusu paylaşımı kısa zaman içinde 108.000 tanenin üstünde beğeninin yanı sıra yüzlerce sayıda yorum almış bulundu.

Diğer taraftan, bazı zamanlarda magazin olaylarından dolayı da gündeme gelmeyi sürdüren Duygu Özaslan’ın en son ”Serenay Sarıkaya da beni taklit etmekte” ifadelerine yer verdiği iddia edilmişti.. Ortaya çıkmış olan bu söylentilere ise Özaslan yanıt vermemiş olsa bile Sarıkaya katılmış olduğu bir davet esnasında konuyla alakalı açıklama gerçekleştirmişti.

Sarıkaya açıklamasında; ”Twitter platformundan çıkmış olan bir haber, gerçek durumda bulunduğunu düşünmemekteyim. Ben sevmiş olduğum şeyleri yapmaktayım. Sevmiş olduğum şeyleri yaptığımda takdir görmek ise beni çok fazla mutlu etmekte. Her bir eleştiriyi dikkate alacak olursam sağlıklı bir yaşam devam ettirmem çokta olanaklı olmaz. Eleştirisini dikkate almış olduğum birkaç tane insan var” ifadelerine yer vermişti.

Özaslan’ın ismi Kerem Bürsin’le aşk konusundaki dedikodularına da karışmış durumdaydı.