Denizli ilinin Acıpayam ilçesi içerisinde, Abdullah Yeni’nin (80) evine gidip, kendilerini bir ”istihbarat görevlisi” şeklinde tanıtmış olan, terör operasyonu içerisinde adının geçmiş olduğu yalanıyla korkutarak 50.000 Türk Lirası tutarındaki parasını aldığı iddia edilen Yusuf Solmaz ile birlikte Ümit Mahov, jandarma ekipleri tarafından kıskıvrak yakalandı. 2 tane zanlı, sevk edilmiş olduğu adliyede, çıkartıldıkları mahkeme tarafından tutuklandı.

Olay ise, 27 Nisan Cumartesi gününde Acıpayam ilçesi içerisinde gerçekleşti. Abdullah Yeni’nin evine gitmiş olan Yusuf Solmaz (25) ile birlikte Ümit Mahov (27), kendilerini ona bir ”istihbarat görevlisi” şeklinde tanıttılar. Yaşlı durumdaki adama, terör örgütlerindne biri olan PKK’ya yönelik gerçekleştirilmiş olan operasyona adının karışmış olduğunu ifade eden şüpheliler, kendilerini temize çıkartmak amacıyla operasyon gerçekleştireceklerini, bu operasyonla ilgili olarak para kullanacak olduklarını daha sonrasında da parayı geri iade edecek olduklarını ifade etti. Abdullah Yeni’yi bu şekilde kandırmış olan zanlılar, 50.000 Türk Lirası tutarındaki parasını alıp kayıplara karışmış oldu.

Olayın sonrasında dolandırılmış olduğunun farkına varan Abdullah Yeni ise, bu durumla alakalı olarka jandarmayı arayarak ihbarda bulundu. Çalışma başlatmış olan jandarma ekipleri ise Yusuf Solmaz ile birlikte Ümit Mahov’un kent merkezi içerisinde yaşamakta oldukları evi tespit etti. Eve özel bir baskın gerçekleştiren ekipler, şüphelileri kıskıvrak yakalayıp gözaltına almış oldu. İfadelerinin alınmasının hemen sonrasında adliyeye sevk edildiği açıklanan Yusuf Solmaz ile birlikte Ümit Mahov, çıkartıldığı mahkeme tarafından tutuklandı.