Denizli ilinde yer alan Çivril ilçesi içerisinde girmiş olduğu 3 tane okuldaki farklı ihtiyaçlarla toplandığı açıklanan ortalama 3.000 Türk Lirası tutarına sahip yardım paralarını çalmış olan zanlı jandarma ekipleri tarafından kıskıvrak yakalanmış oldu. İşlemlerinin hemen sonrasında adliyeye sevk edilmiş olan 16 yaşında bulunan şüpheli şahıs adli kontrol şartıyla serbest bırakılmış oldu.

Elde edilmiş olan bilgilere bakılırsa, söz konus ubu olay Çivril ilçesinde yer alan Kıralan Mahallesi içerisinde gerçekleşti. İddialara bakılırsa, H. D. (16) adlı şahıs gece geç saatlere doğru üç tane farklı okula hırsızlık maksadıyla girmiş oldu. Okullardan ise ortalama bir şekilde 3.000 Türk Lirası tutarında yardım maksadıyla toplanmış olan parayı çalan şüpheli şahsı yakalamak amacıyla çalışma başlatmış olan jandarma ekipleri olayın sadece iki gün sonrasında şahsı saklanmış olduğu evde yakalamış oldu. H. D. adlı şahıs, jandarma içerisindeki işlemlerinin hemen sonrasında adliyeye sevk edilmiş oldu.

Daha önceki dönemlerde de hırsızlık ile birlikte yağma ve de mala zarar verme şeklindeki suçlar sebebiyle sabıkası olduğu bilgisine ulaşılan H. D. adlı şahıs, çıkartıldığı mahkeme tarafından adli kontrol şartıyla birlikte serbest bırakılmış oldu.