Yeşilçam filmlerine damga vurmayı başaran isimlerden Ergün Uçucu 79 yaşındayken yaşamını yitirdi. Acı durumdaki haberi ise oğlu Canberk Uçucu sosyal medya hesabı üzerinden duyurup; ”Elveda sana babam, ustam ve de en iyi arkadaşım… Elveda sana…” şeklindeki ifadelerine yer verdi.

Ergin Uçucu Kim?

Hacettepe Üniversitesinin Ankara Devlet Konservatuarında yer alan Tiyatro Bölümünden mezun olmuş durumdadır. Ankara Devlet Tiyatrosu içerisinden de emekli olmuştur. Seneler boyunca TRT kanalında Tatlı Cadı benzerindeki diziler içerisinde, filmlerde de seslendirme yapmış olan sanatçı, sinema filmiyle birlikte dizilerde de oynamaya devam etmiştir. Susam Sokağı ismine sahip olan çocuk programı içerisindeki kurabiye canavarını seneler boyunca seslendirmiştir.

Ergün Uçucu ayrıca, Ankara Sanat Tiyatrosu içerisinde de görev yapmış durumdadır. İlginç durumdaki ses rengi sayesinde de onu tanımayan bulunmamaktadır. 2011 senesi içerisinde, Hacettepe Üniversitesinin Ankara Devlet Konservatuvarının Tiyatro Anasanat Dalının Başkanlığı tarafından Cüneyt Gökçer hatırasına ilk defa verilmiş olan ”75. Yıl Cüneyt Gökçer Tiyatro Ödülleri”nin dahilinde Erkek Oyuncu Onur Ödülü almak amacıyla Ergün Uçucu uygun görülmüş oldu.

Televizyon içerisinde ”Uykudan Önce”p olan ismine sahip çocuk programını da sunmuştur daha sonrasında ise Adile Naşit devam etmiş durumdadır.

Tiyatrocu olarak görev yapan Canberk Uçucu (d.1969) isminde bir tane de oğlu vardır.