Denizlispor kulübü, Kolombiya asıllı golcülerden Hugo Rodallega’yı Denizli iline getirmiş oldu. Yıldız futbolcuyla masaya oturmuş olan yönetim, anlaşma ile alakalı bir zemin arayışında.

Denizlispor Kulübünün yönetimi dış transfer konusunda çok önemli bir adım atma konusunda hazırlık yapıyor. En son Trabzonspor Kulübünün formasını giymiş olan Hugo Rodallega’nın dün akşam saatlerine doğru İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na iniş yaparak özel bir arabayla Denizli iline gelmiş olduğu bilgisine ulaşıldı öğrenildi. Kolombiya asıllı golcüyle masaya oturmuş olan tecrübeli yönetim, anlaşma ile alakalı bir zemin arayışında. Rodallega’ya senelik olarak 1.1 milyon Euro tutarından 2 yıllık bir sözleşme teklif edilmiş olduğu da konuşulanlar arasında. Öte yandan Denizlispor kulübünün bugün 2 tane futbolcuya da imza attıracak olması konusunda bir beklenti var.

33 yaşında bulunan profesyonel futbolcu, kariyeri içerisinde tam tamına 422 tane maça çıkmış oldu. Bu müsabakalar esnasında 135 tane gol ile birlikte 43 tane asist kaydetmiş olan başarılı durumdaki oyuncu, geride kalmış olan sezon içerisinde Trabzonspor kulübünde de 16 tane gol ile birlikte 3 tane asistle oynamış oldu.

Rodallega öte yandan CBJ Cali Kulübü ile birlikte Deportivo Cali Kulübü, Quindio Kulübü, Atlas Kulübü, Monterrey Kulübü, Wigan Kulübü, Necaxa Kulübü, Akhisarspor Kulübü, Fulham Kulübü ve de Trabzonspor Kulübünde forma giymiş oldu